| Anndrey1234 a întrebat:

Buna TPU.Am o problema, deci sa incep:
mie imi placea mult de o fata din cls si de la un mesaj stupid intr-o ora am inceput sa tot vb cu ea timp de o saptamana pana cand mi-a zis ca m place.Am continuat tot asa si am invitat`o la un film duminica. Ea a zis ca nu poate ca vrea sambata(eu sambata nu puteam pentru ca eram plecat). la un momentat la scoala a inceput sa ma ignore si i-am zis in fata. A zis ca dc nu prea o bag in seama si chestii din asta(mentionez ca mai sunt 3 baieti care stau aproape non stop cu ea incercand sa mi`o fure si nu am cand sa vb cu ea). i-am explicat dc si mi-a zis ca nu ii place de ei.In seara aceea nu am mai vb cu ea si dimineata la scoala am intrebat`o ce mai face si ea"ce naiba mai vrei mah". De atunci nu am mai vb cu ea.
Cum fac sa ma impac la loc cu ea?(tinand cont ca abia vb cu mine)
Cred ca inca ii mai place de mine dupa cum se uita cand sunt cu spatelelaughingdar mi`e greu sa ii zic iar ca o iubesc si ca vreau sa fie cu mine...Nu stiu ce sa fac!

Răspuns Câştigător
| MisterSecret_1898 a răspuns:

Probabil ca ai scapat ceva.Mai e ceva,nu e doar atat.
Acum,indiferent de orice,tu trebuie sa vorbesti cu ea.Ii explici situatia pe care ne-ai explicat-o si noua.Ea cu siguranta ca iti va spune unde ai gresit si ii poti spune ca te vei indrepta,etc.
Daca insa ai facut tu vre'o greseala,si fata nu mai vrea. nu o vei putea obliga,asa ca,daca te stii cu musca pe caciula mai bine iti cauti alta.
Iar daca o fi vre'o absurda,nu'i bai, ca mai sunt fetehappy
Poti proceda si cu altele la fel.
Dar tine minte: Nu incerca sa faci o fata sa te placa pentru ca nu iti va iesi. Fata trebuie sa te placa de la sine, cu modul tau natural.Sunt multe fete probabil pe care incercand sa le impresionezi(nu doar tu,in general) le gonesti, desi ele ar fi atrase de tine, ca ceea ce esti de fapt.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La cum ti-a vorbit se vede ca ii lipseste educatie eu iti zic mai bine sa cauti o fata mai cuminte, cu asta de la scoala e complicata situatia.

| Castiel a răspuns:

Hmm abstract, ai cateva solutii in primul rand ai o discutie sincera cu ea si spune-i ca o iubesti si ii explici situatia (asta face 2 face) acum daca te refuza,inseamna ca numa te iubeste (daca te-a iubit macarlaughing ) daca rade sau ceva de genu km fac unele bolovane,inseamna ca este proasta si chiar nu se merita,si oricum este copilaroasa/imatura si proastalaughing adica cum *** sa se supere ca nu ai putut odata si gata-.- ori a vrut sa faca misto de tine(telenovelista) si a gasit pretextul perfect ca nu ai putut la o intalnire si gata a gasit scuza si acu asteapta sa te rogi de ea in genuchi, in fine tu explica-i situatia daca accepta bine daca nu mai bine e idioata (eu sincer nici nu as mai incerca, o fata ca aia nu merita oricat de frumoasa si buna ar fi!)

| AnGeL a răspuns:

Fa-o geloasa daca te place o sa se intoarca la tine

| 0IoAnA0 a răspuns:

Cel mai bine e sa-i faci cadouri marunte cum ar fi o flosre, ciucolata, bijuterii cu semnificatie...sau incerca sa comunici cu ea prin biletele si daca iti raspunde inseamna ca inca te mai place...dar faza cu cadoul si biletelele sa nu le vada nimeni. le poti pune in banca ei cand nu se uita nimenihappy. Succes!

| Anndrey1234 explică:

Am uitat sa zic un lucru.O intrbasem mai nou daca ii mai place de mine sau de cineva din clasa iar ea nu.Dar stiu ca ii place si ma framanta intrebarea asta:"Daca zice nu? Daca o sa zica ca sunt afemeiat sau chestii de genul asta"
Nu stiu cum sa o impresionez tinand cont de faptul ca m`am mutat de la fosta mea scoala si am facut o impresie destul de proasta dar un sfert din clasa a aflat cum sunt eu cu adevarat.Din cauza acestui motiv mi`e firca.

| Chrysk2 a răspuns:

Am patit si eu ceva asemanator cu o fata, am intrebat-o daca vrea sa fim impreuna si mi-a zis NU.la scoala nu prea a mai vb cu mine, s-a socat laughing, dar nu m-am lasat si dupa 2 saptamani i-am zis din nou si a zis DA.
Ea vede ca mai umbla si alti dupa ea de aia te cam ignora, eu zic sa vb cu ea la un suc daca o sa vrea, daca nu vrea nu o mai baga in seama deloc si daca te place o sa vina ea la tine.Asta se intampla cam in 70% din cazuri, sa vina ea la tine sau sa incerce sa se apropie din nou.
Daca nu vrea nu te place si dupa cum ti-a vb i-as fi tras una direct in bornau si m-as pisa pe capul ei happy (asta as face eu)

| Nokitochikushi a răspuns:

Pai daca stau atati baieti pe langa ea inseamna ca e o fata usoara... mai bine gaseste-ti alta mai serioasawinking

| Zburlitul a răspuns:

Ia un trandafir si o ciocolata si pleaca repede la ia, si crede-ma ca atentiea ta, o va surprinde...bafta...funda?