| kkourtney a întrebat:

Am o problema...deci sunt foarte neincrezatoare si geloasa si acest lucru stiu ca il va indeparta pe prietenul meu de mine. Insa nu stiu ce sa mai fac sa nu mai fiu asa. Am ajuns sa ma enerveze pe mine felul meu de a fi si ma gandesc ca asa il afecteaza si pe el. Ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
| LeontinAndrei a răspuns:

In primul rand poti sa te calmezi si sa te relaxezi. De fiecare data cand il suspectezi pe prietenul tau ca te inseala (mai exact cand esti geloasa) gandeste-te ca totul este doar in mintea ta si ti se pare. El tine la tine si nu te-ar insela niciodata.

Exercitiul acesta iti va reda si increderea in el, dar te va si calma, lasand incet, incet gelozia sa dispara.

O zi placuta iti doresc.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am fost asa si mai am perioade cand sunt foarte geloasa si nu ma pot controla.
In astfel de momente, e bine sa vorbesti cu el.
Relaxeaza-te. Daca stii ca te iubeste, nu are de ce sa te insele, sau sa se intample altceva.
Gandeste-te la asta si repeta lucrul acesta de cateva ori.

Bafta!

| Demonull a răspuns:

Esti geloasa, deci iubestihappyNu ai incredere..sa stii ca si asta e buna la ceva in ziua de azi daca pui prea multa incredere in cineva si ajungi sa fii dezamăgit, la final vei fi dărmat.Deci poti avea putina incredere insă sa fii pregatită de orice.Increderea in tine e cea mai importantă!

| XamUITATsaimiPUNnumeX a răspuns:

Buna. Pai cred ca nu e o problema sa fii geloasa thinking Adica si eu sunt geloasa. Si de exemplu daca`l vad pe iubitul meu ca filtreaza cu o fata. Ii zic in fata de simt. Ca sunt geloasa. Si incepe sa rada de mine laughing Dar despre incredere. De ce nu ai incredere in el? Trebuie sa fii patit ceva sa-ti pierzi increderea in tine... happy

| PheshteooGabriela a răspuns:

Buna, parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti cu prietenul tau si sa ii spui ce fel de lucruri te deranjeaza la tine, si ai putea sa il intrebi ce parere are el despre lucrurile acestea, poate vei primi un raspuns foarte bun..stiu ca ti-e greu pentru ca si eu am trecut prin asa ceva, dar am facut tot ceea ce ti-am spus tie si a functionat.