| Isfnasdas a întrebat:

:* Am o problema destul de complicata deci inainte sa pun intrebarea sa descriu putin povestea : (si nu, nu e o telenovela)
Sa zicem ca cineva, Livia este foarte buna prietena cu Iulia. Iulia sta cu cineva pe care il iubeste, Axel. Axel o iubeste de asemenea pe Iulia. Doar ca de la un timp cineva, Madalin s-a indragostit de Iulia, iar ea tine la el doar ca la un prieten bun si nimic mai mult. Livia s-a indragostit de Madalin fara sa-si dea seama. Iulia stie asta si i-a zis si lui Madalin. Iar Madalin ar face compromisul de a sta cu Liv, doar ca ea nu prea vrea asta pentru ca a fost martora la confesiunile lui Madalin pe care i le-a facut Iuliei si crede ca Madalin face asta din mila...sau ceva asemanator... [ p. s Axel nu stie de existenta lui Madalin laughing ]
Deci intrebarea : Ce poate face Livia sa nu se mai gandeasca la Madalin? (in afara de a da jos toata tencuiala dupa perete credeti-ma, a incercat)

10 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

Uuuf, o poveste complicata si trista pentru Livia si Madalin. Este un cerc mare si singurii fericiti sunt Axel si Iulia. Madalin nu are nici o sansa la ea, ar trebui sa renunte, sa-si dea seama ca mai mult sufera daca o asteapta pe Iulia, pentru ca o asteapta degeaba si fara rost. Isi pierde atat timpul cat si tineretea, iar despre Livia, as vrea sa-i spun ei ca dragostea este schimbatoare si Madalin ar putea sa se indragosteasca de ea. Daca Livia ii arata lui Madalin cat de mult tine la el si daca reuseste sa-l faca sa se simta special, atunci Livia si Madalin ar putea ajunge impreuna. Ar fu foarte frumos si sper sa iasa astfel. Livia nu ar trebui sa-l uite, ar trebui totusi sa-i dea o sansa, poate face asta nu pentru mila, dar pentru a o uita pe Iulia, vrea sa-si impuna sa se indragosteasca de o alta fata, o fata care sa-i raspunda la sentimentele lui si tare sper ca Livia sa accepte propunerea lui Madalin. Sper ca te-am ajutat, si sa ma tii la curent, chiar mi-ar placea sa stiu cum a decurge mai departe aceasta poveste frumoasa.

| costel24ro a răspuns:

Pai e complicata povestea, dar in unele cazuri datorita dragostei ei fata de madalin, ar putea sa o uite pe iulia si sa simta ce simte livia pentru el. undeori dintr-o dragoste interzisa se poate naste o dragoste adevarata cu o alta persoana.parerea mea e ca nu cred ca poate face altceva care sa-i distraga atentia liviei, decat daca gaseste un alt baiat pentru care sentimentul e reciproc.sau poate ar trebuie sa incerce catusi de putin cu madalin sa vada daca incepe sa aiba sentimente pentru ea...mult noroc la toti patru!

| miky_3198 a răspuns:

Liviei ar trebui sa-i intre in cap ca Madalin o iubeste pe Iulia si ca ar sta cu ea doar sa se apropie de Iulia.Deci sa inceapa sa iesa, sa vorbeasca cu alt baiat.succes

| motherfuckerstyle a răspuns:

Madalin nu face asta din mila ci pentru a fi aproape de prietena lui Liv... Liv ar trebui sa-si gaseasca pe altcineva si sa nu accepte un compromis din partea lui M chiar daca doare...

| Moov a răspuns:

Ai spus ca "poate face asta din mila" happy nu prea cred. Nimeni nu e chiar asa de prost incat sa aleaga sa stea cu cineva din mila.Deci sincer Iulia ar trebui sa-i zica lui Madalin sa ajunga s-o cunoasca pe Livia mai bine happy si, cine stie? Poate va ajunge undeva.

| ForeverAB2UTY a răspuns:

Daca nu incearca sa ii spuna ce simte pentru el, va regreta toata viata.Chiar daca isi va marturisi sentimentele,iar el o va refuza, intr-adevar o va durea dar va gasi pe cineva. Odata ce ai o dragoste nu o poti uita toata viata, chiar daca iti pierzi memoria tot ai acel sentiment care te incalzestehappy.E mai bine sa ii spuna ce simte decat sa sufere in viitor ca nu a stiut ce raspuns ar fi dat el.

| Isfnasdas explică:

Vreau sa mai adaug ca Madalin o place pe Iulia de 2 ani... si stie ca e impreuna cu Axel inca de anunci dar nu a renuntat...De ce credeti ca ar renunta tocmai acum?

| Isfnasdas explică:

Mda...Nush de unde ti-ai dat seama, dar ai dreptate tongue

| DjDallass a răspuns:

laughing nu stiu ce cred ceilalti,dar eu zic ca acea livia e de fapt Yoruichi laughing odata ce pune intrebarea asta! deci,draga livia,solutia cea mai buna pe care ai putea sa o urmezi e sa il scoti din cap pe madalin,cu toate ca e greu,stiu, dar altceva nu ai de facut, pentru ca madalin nu cred ca ar putea sa te iubeasca indiferent cat timp ati sta impreuna.winking

| Manuelyo a răspuns:

Nu cred ca ar sta cu ea din mila doar sa ii faca in ciuda Iuliei si sa ii arete ce a pierdut ca nu a vrut sa fie cu el. Ar rasfata-o pe livia ar alintao ar face orice doar sa o faca geloasa pe Iulia ca nu l-a ales pe el si cu Livia poate sa ii demonstreze ce pozte el si cum se poarta el cu fetele...