| CârnăciorIubeșteImprimantă a întrebat:

Am o problema foarte mare: imi place de un baiat care a fost in generatia trecuta a dirigintei mele si in lunile martie-aprilie-mai ne vedem in fiecare zi pentru ca el si diriginta mea sunt organizatori la un festival de teatru anual si eu sunt actrita in fiecare an. Eu am 13 ani - el 17. Vorbim pe mess, el e super de treaba si e un baiat pe care te poti baza mereu, indiferent de situatie - asta probabil ca m-a si atras la el. Problema e ca eu am inceput sa il plac de anul trecut, de cand am participat prima data la festivalul ăsta, doar ca acum mi-am intrebat toate prietenele daca sa ii spun ca il plac si ele au zis sa ii spun dar eu nu am curaj si m-am dereglat emotional si de cateva zile plang incontinuu si nu ma pot opri. Eu nu am curaj sa ii zic si m-am gandit ca ar putea sa ii zica o prietena si eu sa ma comport normal. Credeti ca e prea copilaresc? De fapt motivul pentru care plang este ca m-am gandit ca daca intr-o zi o sa mor, calcata de masina? El nu va sti niciodata ca l-am placut. Ce as putea sa fac? Va rog ajutati-ma sa trec peste situatia asta. Funda pentru cel mai folositor raspuns crying

Răspuns Câştigător
| Bianka_5573 a răspuns:

Niciodata lucrurile nu ies bine daca iti pui prietena sa intrebe in locul tau [spun asta din proprie experienta]
incerca sa iti dai seama daca si el simte ceva pentru tine sau daca vrei intreaba-l numai exista si varianta ca el sa spuna nu si tu sa fi si mai distrusa
Oricum iti urez succes!:-)

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E normal sa plangi pentru ca esti copila inca, e mai bine sa nu-i zici ca-l placi pentru ca nu ti se corespunde imediat ajunge major.

| djstyle a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa vezi daca si el e atras de tine si sa nu faci tu primul pas ma gandesc ca daca el nu ar accepta nu cred ca te-ar mai vedea bine in ochii mai ales ca la varsta lui inca te considera mica.

| CataAndreea99 a răspuns:

Pai eu nu pot sa ma bag intre voi dar peste un an el e la varsta de majorat, iar tu a 8 sau incepi liceu ( ma rog).nu e nimic rau sa ii spui ca il placi, dar varstele voastre sunt total diferite macar de aveai tu 18 ani si el 22 si tot era mai binestraight face Iar sa iti pui prietena sa intrebe e esec total crede-malaughing