| sssssAndrassss a întrebat:

Am o problema Imi place de un baiat de la mine din clasa si nu stiu daca si el ma place In ultima vreme a cam inceput sa ma evite, nu mai vorbeste cu mine.De fel e un pic timid O fata din clasa mea l-a intrebat daca ma place si s-a inrosit la fata si nu a zis nimic. Si l-a mai intrebat daca sunt frumoasa si tot la fel: s-a inrosit si nu a spus nimic. Ce parere aveti? Ma place? Cum imi dau seama daca ma place? Funda+ vot

10 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Saracul de el, are atata bun simt ca ii rusine sa iti zica sa-l lasi naibii in pace cu disperarea ta. Nu va inteleg fetelor, ce e asa greu de priceput ca un baiat, daca te evita, inseamna ca nu vrea sa intre in contact cu tine, in nici un caz varianta "e timid, se inroseste, etc."

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Prieteni eu nu cred ca baiatul e problema, ea e problema fiindca e o DISPERATA.

| neutrino a răspuns:

Nu te supara pe el, nici el nu stie, este inca in faza de mormoloc. Lasa-l sa mai creasca. Asa sunt baietii, trebuie sa ai rabdare cu ei.

| sssssAndrassss explică (pentru neutrino):

Am rabdare, dar, macar sa vorbeasca cu mine... Nu inteleg de ce nu vorbeste cu mine :/

| corhaz a răspuns:

Ce baieti mai is.bine zic cei de la parazitii unii baieti parca is fete laughing.fii tu barbatul aici

| sssssAndrassss explică (pentru corhaz):

Eu sa fiu barbatul? Consider ca baietii ar trebui sa inceapa o relatiewinking

| corhaz a răspuns (pentru sssssAndrassss):

Pai asa ar trebui dar ala numai baiat nu i cu caracterul ala

| Mihai18m a răspuns:

Mai degraba e timid, cum ai spus si tu ca se inroseste cand il intrebi ceva despre tine. Daca e timid inseamna ca ceva simte pentru tine si se intimideaza cand e vorba sa tina o conversatie (nu stie ce sa zica sau are emoti). Dar poate sa fie timid si poate nu.i place de tine.
Dar daca e prima varianta, incearca sa vorbesti mai mult cu el, stai pe langa el si incearca sa cunosti cat mai bine. Poate iti dai seama daca te place sau poti sa.l intrebi. Parerea mea, poate alti sunt de alta parere.

| SkaTeR99 a răspuns:

Ori e timid, ori esti enervanta si nu mai are chef de tine
Comunica mult cu el si o sa-ti dai seama daca te place.
Daca te place o sa faca cateva incercari: o sa se dea mai langa tine, o sa vrea sa te ia in brate, o sa te sarute...
Depinde si daca e timid sau e mai infipt laughing

| eross33 a răspuns:

Cu siguranta ca te place