| Fidec a întrebat:

Am o problema in dragoste. Azi m-am despartit de prietena mea dupa un an de zile. Nu stiu ce sa fac sa nu ma gandesc la ea.Acum doua sapt ne-am certat dintr-o postie sa zic asa. Ea a inceput sa planga si i s*a parut ei ca eu am inceput sa rad si ca~mi bat joc de sentimentele ei etc. Nu este adevarat nu am ras deloc.De atunci mi-a mai dat o sansa si mi-a zis ca se mai gandeste ce va face, azi mi-a zis sa punem punct.Ea sta la 20 de km de mine si nu ne vedeam pe fiecare zi iar in toamna mai exact in august-septembrie se muta in oras cu mine. Tot azi am aflat ca sta cu un baiat mai mare cu 11 ani decat ea.Am intrebat-o daca ar vrea sa mai incercam o data in toamna si mi-a zis ca da, in toamna da pentru ca putem sa fim pe fiecare zi impreuna.In mai am intretinut pentru prima data relatii sexuale cu ea, si de atunci imi tot reprosa ca nu mai sunt cum eram eu si ca mi-am atins scopul sa ma culc cu ea si atat, dar eu o iubesc f mult si nu stiu ce sa mai fac unde sa ma duc si cel mai rau doare cand stii ca iubesti si nu poti DOVEDI ASTA, Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

E nasol ca s-a comportat asa cu tine. Daca te iubea cu adevarat nu iti zicea ca sa astepti pana la toamna. Nu ii pasa de tine.

| Roxxxxi a răspuns:

Exprima-ti sentimentele. Poate sentimentele tale nu sunt evidente fata de ea! Spune-i ca o iubesti.Mai intreab-o o data daca vreti sa mai dati o sansa relatiei voastre. Daca spune ca nu treci peste. Fi linistit ca timpul nu sta in loc si nu exista o singura persoana pe acest Pamant, iar daca spune ca da stii ce ai de facut. Bafta!

| negat1ve a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc cu raspunsul meu dar vreau sa fiu sincer cu tine. Nu te iubeste frate, las-o balta! Daca tinea la tine cu adevarat, nu era importanta distanta, puteati fi impreuna oricum, si mai ales nu se baga cu tipul ala mai mare ca ea. Daca ea poate sta fara tine pana in august sau cand vine ea in orasul tau, atunci te va vrea doar pentru faptul ca deja te cunoaste si te poate controla sau obtine ceva anume de la tine. De era inebunita dupa tine, nu putea sa astepte sa fiti impreuna, ci o voia. Ma rog, tu o cunosti mai bine, dar gandeste-te daca chiar te iubeste si merita dragostea tawinking

| Fidec explică:

Am incercat sa-i arat ca o iubesc dar ea mi-a zis ca ii este frica inima si sufletul ii zice da dar nu mai vrea sa sufere.

| Fidec explică:

Ea mi- a zis ca vrea fapte nu vorbe, cum noi nu putem sa fim impreuna pe fiecare zi este o problema. singura solutie ar fi sa lasam timpul sa treaca iar in august sa mai incercam o data cand vom fi pe fiecare zi impreuna nu?