| Fidec a întrebat:

Am o problema in dragoste. Azi m-am despartit de prietena mea dupa un an de zile. Nu stiu ce sa fac sa nu ma gandesc la ea.Acum doua sapt ne-am certat dintr-o postie sa zic asa. Ea a inceput sa planga si i s*a parut ei ca eu am inceput sa rad si ca~mi bat joc de sentimentele ei etc. Nu este adevarat nu am ras deloc.De atunci mi-a mai dat o sansa si mi-a zis ca se mai gandeste ce va face, azi mi-a zis sa punem punct.Ea sta la 20 de km de mine si nu ne vedeam pe fiecare zi iar in toamna mai exact in august-septembrie se muta in oras cu mine. Tot azi am aflat ca sta cu un baiat mai mare cu 11 ani decat ea.Am intrebat-o daca ar vrea sa mai incercam o data in toamna si mi-a zis ca da, in toamna da pentru ca putem sa fim pe fiecare zi impreuna.In mai am intretinut pentru prima data relatii sexuale cu ea, si de atunci imi tot reprosa ca nu mai sunt cum eram eu si ca mi-am atins scopul sa ma culc cu ea si atat, dar eu o iubesc f mult si nu stiu ce sa mai fac unde sa ma duc si cel mai rau doare cand stii ca iubesti si nu poti DOVEDI ASTA, Ce sa fac? Si in plus ea imi zice ca daca isi asculta inima si sufletul sa mai continuam devine doar o "marioneta" in fata mea...

6 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Spune-i ce simti, convinge-o ca e adevarat.Dovedeste-i!
Daca chiar o iubesti nu renunta. Vorbeste cu ea, explica-i ca daca vrei sa fi mai mereu cu ea sau vrei sa faceti dragoste nu inseamna ca e singurul tau scop, inseamna ca o doresti si ca vrei sa fiti impreuna.

| DiamondEyes a răspuns:

Odata ce-ti reproseaza atatea. E o fitoasa, fara suparare.
Ia prefa-te indiferent cateva zile s-o vezi cum te cautawinking

| iubesc a răspuns:

Consider ca fata asta nu e de incredere daca te vroia cu adevarat erati impreuna acum, nu sa incercat la toamna. Nu te iubeste.

| Fidec explică:

Acum 10 minute am vorbit cu ea la telefon, vine un oras cu baiatul respectiv care e mai mare decat ea cu 11 ani. Mi-a zis ca vrea sa pastram legatura pana in toamna si sa incercam din nou. Azi daca poa sa vina sa ne vedem macar un minut o va face si daca mai vin pe la ea prin zona ( unde locueste ) sa o sun. Ce sa inteleg prin asta?

| greece12 a răspuns (pentru Fidec):

Fata ta vroia sa fie impreuna cu celalalt si nu gasea nici un motiv sa se desparta de tine.
Si,de fapt,ea vrea sa fie cu celalalt ca sa vada daca cumva ii e mai bine cu el,dar nu vrea nici sa te piarda pe tine.
Asa ca,ii convine propunerea ta, acum are acordul tau sa se distreze toata vara cu celalalt, linistita ca in toamna te va regasi cald si iubitor asa cum te-a lasat.
Esti rezerva ei.
Acum, depinde de tine daca vrei sa si ramai in postura asta.
Mie nu mi se pare ca joaca cinstit, chiar deloc!
Sincer.

| AlexSmile a răspuns:

Te cam manipuleaza fata. a cautat un motiv sa se desparta de tine si sa fie cu acel baiat.