| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema sad inainte cand eram in clasa 1 pana in a 4 ma placeau fetele vorbeu cu mine dar acum sunt in clasa a 5 si nu stiu ce sa fac sa ma placa de cand a venit un nou elev in clasa mea il place numai pe el sad cand zic 'Ce faci' unei fete ea nu respunde se intoare cu spatele si nu mai vb cu mine ce as putea face sa ma placa din nou? sau mai bine zis sa ma placa fata pe care o placeam si inca o placsad dar de cand a venit el numai sta nici 1 secunda de vb cu mine si de atunci am numai visuri ca ma SINUCID ca nu ma place nimeni si uneori ma gandesc'Dc oare mam nascut?' si atunci incep sa plang iarparinti mei ma intreba ce am ce s-a intamplat etc.Cel mai bun raspuns Funda +Vot sad
Cu stima si respect Gabriel

Răspuns Câştigător
| JustSomebody a răspuns:

Bunahappy.WoW ce Don Quijote erai pana in clasa a 5-a.laughing. Sunt sigura ca iti lipseste ca toate fetele sa iti cada in brate, dar stii mie mi se pare ca acest a fost un fel de test.Adica acum ti-ai dat seama cine te placea cu adevarat pentru cine erai nu pentru cum aratai.Stiu ca te doarea sa vezi ca de fapt nici o fata nu tinea la tine cyu adevarat si ca te-au lasat toate pentru altul si stiu cum te simti cand nu mai ai nici o amica si toate iti intorc spatelesad.Dar nu te descuraja.Incearca sa il invingi pe acest nou coleg(care zici tu ca iti este adversar).Dar cand am zis sa il invingi sa nu intelegi sa te schimbi tu sau sa mergi la sala sa te vopsesti sau nu stiu cum, ci arata-i ca nu doar fata conteaza si ca esti mult mai bun ca el.Nu te lasa intimidat.Ce doar nu il lasi pe lasul ala sa iti fure coroana nu?laughing. Sunt sigura ca vei gasi o cale si ca macar cateva fete vor vedea ce tip esti cu adevarat.PE langa asta sa nu mai spui niciodata ca te sinucizi sau ca nu vroiai sa te fii nascut.Te rog, ai doar o viata si nu lasa pe nimeni sa ti-o strice.happyDesi, mi s-a parut un pic cam laudaros cand ai spus ca toate fetele te placeau, inteleg prin ce treci dar nu vreau sa dai inapoi.Fii barbatlaughing. Succes la cucerittongue Bye

| JustSomebody a răspuns (pentru JustSomebody):

Dar sa nu fii totusi foarte dur cu noul tip. Poate el vrea doar prieteni, nu sa iti fure tie statusul...Si incearca sa intelegi cum e viata, esti doar a 5-a sa vezi ce e mai incolohappy

4 răspunsuri:
| costellodonatz a răspuns:

Ai imbatranit, asta e motivulsad :-

| Emmy125 a răspuns:

Daca a venit cun coleg nou e normal ca toate sa stea in preajma lui sa afle cat mai multe despre el.Asta se intampla oriunde si ele poate vor doar sa-l faca sa se simta bine in colectivul vostru.Esti debea in clasa a 5-a, stai sa vezi ce o sa fie cand o sa fii mai mare. Daca acum gandesti asa, cand o sa te paraseasca iubita sau mai stiu eu ce chestii de genu ce o sa mai faci?
Eu cred ca ar trebui sa te comporti cum te comportai si cand erai mai "tanar" sa nu se vada o schimbare in felul tau de a fi sau vreo invidie fata de noul coleg.

| Gabrielceltare a răspuns:

De la inceputul clasei a 5 a a venit si toti prieteni mai sunt dusmani mei ca el nu se intelege bine cu mine s a bagat intriga si spuene'uite ce zicea Gabriel despre tine' Gabriel sunt eu iar acum nu mai am prieteni nici de scoala nici de joaca sad