| RadXx a întrebat:

Buna TPU crying am o problema mare crying.Imi plc de o fata foarte mult dar nu stiu ce sa mai fac m-am imprietenit cu ea dar nu prea am cand sa vorbesc cu ea fiindca nu prea iese din clasa si daca iese iese cu prietenele ei sau cand iese de la scoala merge repede si nu am cum sa vb mult cu ea fiindca o asteapta si tatal, dar nu stiu ce sa facccrying sa renunt sau nu fiindca daca as renunta la cel mai serios mod nu as mai putea iubii deloc, eu la fata asta ma gandesc mereu si oricum nu ma mai placut nici o fata si nu stiu cum sa vb cu ea fiindca nu are nici facebook nici mess.Nu stiu ce sa fac sa renunt sau sa nu renunt, o plac fffff mult peste infinit, si nu stiu cum sa vb cu ea si nu stiu ce sa mai fac deloc!crying

8 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Of..scrie si tu un biletel si poti sa il dai sau poti sa fugi si tu mai repede dupa ea cand pleacahappy ori vorbeste cu o fata sa ii dea un bilet scris de tine, sau fa rost de nr ei de telefon de la un coleg de-al ei

| wolder a răspuns:

Stai calm! Gandeste-te poate poti sa vorbesti cu ea in timpul orelor daca in afara lor nu poti. Te duci si ii spui ca vrei sa vorbesti doar cu ea, chiar daca atunci e cu prietenele. Poate iesiti la un suc si o plimbare sa vorbiti mai multe sau sa vorbiti in fiecare zi pe hol cand ea iese.

| RadXx explică (pentru wolder):

Pai da iese dar nu ma prea baga in seama, si de iesit nu stiu, nu cred ca ar vrea sad

| Ciprian_Valentin_1994 a răspuns:

Salut, ai 12 ani(+1/-1), la varsta asta, fetele incep sa devina atrase de baieti maturi. Daca nu iese din clasa incearca sa stai cu ea in pauze in clasa, si nu te purta copilaros cu ea. Ps, daca totusi nu reusesti nimic cu ea, nu dispera. sunt peste 2 miliarde de fete pe planeta asta, una sigur e pentru tine.

| RadXx explică (pentru Ciprian_Valentin_1994):

1)am 14 ani si ma comport matur mai matur decat ceilalti baieti iti spun sincer
2)nici o fata nu m-a placut niciodata
3)mie imi plc de ea imi ajunge o fata dar mai bine decat sa iubesc si sa isi bata joc de mine mai bine nu mai iubesc!
4)nu va fi nici o fata pentru mine asta iti garantez 100% fiindca nu ma va placea nimeni
5) ma considera ciudat fetele doar pentru ca sunt cuminte!

| Ciprian_Valentin_1994 a răspuns (pentru RadXx):

Scuze, fail-u meu cu matematica, ma gandeam la altceva.

Nu poti sa "nu mai iubesti", pentru. ca asta nu tine de tinehappy tine de hormoni/creier(stiu, asta suge[sucks]) dar n-ai ce sa faci.

Vor fi si alte fete, oricum vei termina anul si daca nu-i spui fetei ce simti va pleca din scoala fara sa fi stiut vreodata. Peace

| RadXx explică (pentru Ciprian_Valentin_1994):

Uite,mie chiar imi plc prea mult de ea dar nu stiu ce sa fac sa nu renunt! ma poti ajuta?happy

| RadXx explică (pentru Ciprian_Valentin_1994):

Si sa stii ca daca imi pun ceva in minte chiar reusesc ca de ex sa nu ma mai indragostesc, poate venii o vreme in care eu sa controlez creierul si hormonii nu ei/el pe mine! si sa stii ca imi place prea mult de fata asta ca sa o las, ma gandesc sa ii duc un buchet de trandafiri si o scrisoare de valentine's day dar ma poti ajuta ce sa fac fiindca chiar nu vreau sa renunt la ea!