| DollyNicoleNicoleDolly a întrebat:

Am o problema! Nu stiu de ce, dar ma doare spatele, burta, mie rau! Mentionez (Nu am avut contact sexual si Nu mi-a venit ciclu ). Ce sa am oare? Funda :d.

Răspuns Câştigător
| Noreasontosimle a răspuns:

E din cauza ca nu ti-a venit ciclu...big grin
Unele fete nu au dureri, unele chiar ajung la doctor din cauza durerilor de spate si burta.
exercitiile fizice simple si regulate, cum ar fi mersul pe jos, te ajuta sa mai scapi sau cel putin sa reduci severitatea durerilor. Fa o baie, sau tine o sticla cu apa calda pe burta:*. pa-pa

3 răspunsuri:
| CocoMexii a răspuns:

Asa eram si eu inainte sa imi vina pentru prima oara ciclul. Trebuie sa iti vina ciclul happy

| LollyPoop a răspuns:

Aceste sintome apar doar atunci cand trebuie sa iti vina menstruatia iti spun ca nu vor durea foarte mult aceste sintome si ti-as spune sa te pregatesti pentru pubertatewinking

| aura_9274 a răspuns:

Parerea mea cred ca esti cam gingasa cred ca ar trebui sa te ingrijesti unpik sa nu mai staiprin frig adica anumite chestii banci de beton ...etc e posibil sa ai o infectie urinare care si din cauzaasta nu ti-a venit ciclu