| fundoaieee a întrebat:

am o problema..Prietenul meu e foarte gelos, eu invat la oras la 3o de km de el,eu ies in oras dupa scoala nu mereu,cu fetele.El e foarte posesiv, ii spun ca sunt cu fetele el imi spune ca sunt cu baieti, ca umblu azi cu unu maine cu altu..si vorbesc cu el prin mesaje il sun, cand ies.el tot continua si eu nu fac nimic.Si iei mi s a intamplat ceva, la noi la scoala a venit un gardian, si pe iubitul meu il cunoaste se saluta ei.Si i am zis prietenului meu ca, gardianu ne streseaza sa fim cuminti, si mi a zis mie usor cu tupeu.Aseara iubitul meu a vb cu gardianu si il tot intreba ca ce fac la scoala, si ca eu ma dau smechera cu colegele mele si sa nu ne mai bage in sema.Mi s a paraut aiurea treaba asta, si nu era nici prietenul lui.ne am cam despartit, pentru gelozia excesiva, si degeaba ii zic nu intelege.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E cam dereglat omul, scapa de el repede

| neutrino a răspuns:

Aiurea este faptul ca tu accepti o astfel de relatie.

| sofisis a răspuns:

E mult prea posesiv...si inca sunteti mici. Nu vad de ce stai la varsta ta sa accepti un asemenea comportament.

| ywar a răspuns:

Neincrederea este cea mai afurisita otrava intr-o relatie. Ea poate ucide tot intr-o secunda. E bine sa ai in dotare si o usoara gelozie dar cand ea devine boala e de tratat prin psihoterapie. Si inca ceva: ai sat cu cineva care odata cu trecerea varstei ar devine din ce in ce mai posesiv pentru simplu fapt ca NU ESTE sigur pe sine? Eu zic sa cantaresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si de ce ne spui toate astea, vrei sa ne combinam noi cu tine? Nu inteleg intrebarea...

Daca vrei sa ne ceri parerea despre relatia ta si nu stii sa formulezi intrebarea atunci iti voi spune si eu ca ai facut bine. Prietenul tau nu e potrivit pentru tine. Bine, prietenul tau nu e potrivit pentru nici o fata normala, dar asta e alta problema.

Acum se va intampla in felul urmator: ori va deveni agresiv si te va ameninta daca nu vei fi de acord sa va impacati ori iti va promite ca se va schimba, lucru care este o minciuna si isi va relua vechile obiceiuri in scurt timp.

Casa de piatra!