| andreeeeeeeeeeeeeee a întrebat:

am o problema si sper ca ma ajutati, duminica m-am certat cu prietenul meu dintr-un motiv banal, de nervi, el mi-a zis ca e mai bine singur decat cu mine, i-ar eu am zis ca ma duc la prietenul lui cel mai bun, si ma combin cu el(nu aveam de gand sa fac asta, am zis pentru ca m-am enervat tare) el mi-a dat o palma, iar eu am inceput sa il lovesc in ****, sa-l zgariu, si i-am dat si eu o palma, atunci am plecat sa ma plimb, iar el a inceput sa ma urmareasca, la un moment dat a venit si m-a luat in brate, m-a implorat sa il iert, si ca ma iubeste, si nu am vrut, am mers mai departe, si tot asa a facut. pana la urma l-am iertat, a doua zi, am mers intr-o excursie, si m-am intalnit cu un baiat acolo care a fost cu noi, si mi-a spus ca ma place mult, imi tot facea semne, ma lua de mana, iar cand am ramas singuri m-a sarutat. mi-e nu imi place de el, pentru ca il iubesc pe actualul, dar el m-a tot cauta, si i-am zis ca am prieten dar nu vrea sa asculte. si asa nu stiu ce sa fac sa scap de el?, si nici nu stiu daca am procedat bine ca l-am iertat. sper sa ma ajutati!

8 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Te saruti cu alti cand ai gagic...Frumos!
E un bun inceput prin a fi panarama.

| AshuraElric a răspuns:

În primul rând mă întreb câţi ani ai,şi asta nu pentru că vreau să-ţi cer socoteală în ceea ce priveşte relaţia "pur, întâmplătoare" pe care o ai cu acel tip, dar consider totuşi că mai ai de lăsat ceva ani în urmă până vei ajunge la ceva serios, care să nu se încheie atât de repede (mai din nimic) cu o despărţire, apoi zece minute mai târziu totul revine la normal. Băiatul pe care îl placi, ori n-are pic de orgoliu ori este orbit pur şi simplu de "dragostea" pe care ţi-o poartă. Este atât de imatur(dar mai ales...lipsit de sens) să-i spui că-l vei vâna pe prietenul lui cel mai bun apoi să-ţi termini propoziţia cu o palmă, ca-n final să-ţi dai seama că prostia a fost deja spusă. Tipul din excursie este un fel de roată de rezervă, şi el cel mai probabil ştie asta, dar nu e ca şi cum l-ar deranja, are şi alte planuri (oricum, un sărut îi dă speranţe).De ce nu-i spui prietenului tău că tipul ăsta se tot ţine după tine, va şti cum să procedeze.Nu ştiu cât de bine ai procedat atunci când l-ai iertat, dar cred că este inofensiv din moment ce ai reuşit să-l faci k.o. (d'ohbatting eyelashes) )nu e ca şi cum ar putea să te facă să suferi din moment ce nici unul dintre voi nu are aşteptări deosebite de la această relaţie.

| andreeeeeeeeeeeeeee explică (pentru AshuraElric):

Iti multumesc foarte mult! ai dreptate. si am 16 ani

| iubaretulcata a răspuns:

Parerea mea sa ai o relatie stabila sa fi cu pers iubita pe care o iubesti ...sa iubesti si sa fi iubita sincer viata e scurta profita de ea acum ....iti doresc tot binele din lume

| Uoana a răspuns:

''sa-l zgariu''? Domnisoara(cu toate ca nu cred ca mai esti ), mergi la niste cursuri de limba romana si apoi ''combina-te'' cu el(apropo, tare asta cu combinatu'laughing )

| anonim_4396 a răspuns (pentru Uoana):

tu vorbesti? daca le arat astora ce mi-ai facut pe spate si pe brate, cate "zgariuraturi" d'alea amprentoase mi-ai tatuat, au au au, vorba cuiva, nu dam nume kiss

| Uoana a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing

| 111222333444999 a răspuns:

Spune lui sa te lase in pace...Si ca ai un alt prieten.