| sLowSpawN a întrebat:

Buna TPU.
Am o relatie de 11 luni cu o fata mai mare cu 3 luni decat mine(17 ani),dela un timp ne certam tot mai des,ei nu ii convine ca ies pe afara cu prieteni(ies rar pe afara) si nu crede mai niciodata ce zic.
Si cand vreau sa discut cu ea despre problemele pe care le avem(in relatie),zice ca ea nu are nimic,ca eu am ceva,ca sunt prea gelos, ca m-am plictisit, ca daca o sa o tin tot asa numai o sa fim impreuna si chestii dinastea.Adevarul e ca si eu putin(mai mult) gelos, in sensu ala ca tot o intreb ce face, cu cine ii.Si cand ne certam si ii zic sa se linisteasca sa vorbim normal mai rau face.
Ea zice ca ma iubeste si ca are increder in mine si ca vrea sa fie ceva serios din relatia asta, si sa tina foarte mult.
Si acum cateva zile i'am zis sa ne vedem si face "iooooi".
Niste sfaturi cum sa vorbesc cu ea sau cum sa rezolv toate problemele astea?
Multumesc.
P.S.: inca nu ne'am inceput viata sexuala, o fi din cauza asta?

Răspuns Câştigător
| ManTheMan8 a răspuns:

Sigur nu-i din ca nu v-ati inceput viata sexuala. Incearca sa nu o bagi inseama tp de 3-4 zile... Deloc nici sa mu vorbesti cu ea, iar daca ea nu va face nimic inseamna ca iubirea ei fata de tine s-a cam stins. Sau ai putea pur si simplu sa o intrebi cu ce iai gresit si ce vrea sa schimbi la tine... BAFTA!

1 răspuns:
| Blamely a răspuns:

Își va reveni, dă-i puțin timp. Probabil e genul de fată geloasă fără motiv.