| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie de 4 luni si parintii mei au aflat de curand despre ea. Ei nu sunt de acord cu relatia, zic ca baiatul e urat pentru mine, ca dintre atatia baieti l-am ales fix pe el, ca rade lumea de noi, ca toate fetele isi iau baieti cu masina si el nu are, etc. Iar despre comportamentul lui, ei il cunosc mai mult din povestile altora, dar el nu e cum il cred ei, adevarul e ca in trecut nu a avut un comportament foarte ok, dar cu timpul s-a schimbat mult. Cum sa ii fac sa fie de acord si sa isi schimbe parerea despre el?

11 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Prin exemple concrete. Lasa-i sa-l cunoasca si sa isi dea seama ca baiatul e ok. Dar trebuie sa vada ei ca e ok, nu sa le povestesti tuwinking

| IoanaIoa1001 a răspuns (pentru Oana92):

Partea rea e ca nu ma mai lasa sa ies cu el. straight face

| TeckTonik997 a răspuns:

Cati ani aveti? Nu poti impune cuiva sa creada ceva sau sa respecte, el trebuie sa castige respectul lor. Daca spui ca asa il considera asta e, poate ar trebui sa il cunoasca mai bine. Eu cred spusele tale deoarece, parerea ta conteaza, nu inteleg de ce naiba sunt unii parinti atat de TAMPITI pe romaneste si de RETARDATI sa se bage in viata personala a copiilor lor. Bine ca tipul e linistit, nu are masini etc si ei te trimit la cocalarii care sa iti zica: "Hai cu mine in beeemweu, mo. sa te fac o tura pe bancheta". Fa-i sa se cunoasca mai bine iar daca tot asta cred, ignora-i pe parintii tai. Nu lor trebuie sa le placa, tie trebuie.

| IoanaIoa1001 a răspuns (pentru TeckTonik997):

Asa e, sunt foarte dificili uni parinti straight face

| BornToBeLoved a răspuns:

Tu decizi aici, o sa se obisnuiasca cu el
, daca il iubesti si vrei sa fii cu el! Succes!

| Melonnn a răspuns:

Buna. In aceiasi situatie suntem si noi.
Eu am 17, el 20.
Nu are bani, nu are nimic.
E si ciudat.
Ce ne facem?laughing

| Victor_Razvan_1988 a răspuns:

Pai sa incerce sa se dea bine pe langa ei. sa le trimit flori diverse chestii. nu conteaza daca baiatul e fara bani imp este sa il iubesti! sper ca te-am ajutat! te pup

| Hakuouki a răspuns (pentru Victor_Razvan_1988):

Pai poate asta e si ideea, conditia sociala poate nu-i permite sa trimita flori sau alte chestii de genul asta si chiar daca are.
Cat despre tine Ioana, daca parintii tai te trimit dupa unu cu masina, inseamna ca ai 17-18 ani (ma indoiesc ca niste parintii normali si-ar trimite fetita de 14-16 ani cu un handralau de 18-20, poate doar daca tot ei ii sunt pesti) deci cred ca poti alege si singura cu cine sa fii, dar ai grija, sa nu suferi sau si sa nu fii ranita.

| IoanaIoa1001 a răspuns (pentru Hakuouki):

Eu am 17 si el 20. Nu pot spune ca nu are bani, dar cred ca pe ei ii deranjeaza mai mult aspectul fizic al lui.

| Hakuouki a răspuns (pentru IoanaIoa1001):

Multi inainte amandurora, uite, daca tie iti place, pentru tine e cel mai frumos, indiferent de ce zic ceilalti, acum daca o fi chel, negru, fara dinti sau cine stie cum, eu zic sa te mai gandesti ce e cu el. happy Este ingrijit si chestii de genul?

| IoanaIoa1001 a răspuns (pentru Hakuouki):

Daa, se ingrijeste.