| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU! Am o relatie la distanță doar ca simt că nu mai merge, îmi doresc să mă despart, dar în același timp nu doresc să sufere. Mă iubește enorm dar eu nu. E foarte dificil! A zis că nu știe ce o să facă dacă îl părăsesc :’( nu doresc să își facă rău din cauza mea. Ce să fac? sad

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Nu ai ce sa faci, nu poți sta cu el din mila, nu e corect fata de tine în primul rand dar nici fata de el, fiindcă pana la urma și el își va reface viata, fiecare persoana a trecut printr o despărțire e ceva ce se întâmpla tuturor unora și după ani de căsnicie. Nu ai ce sa faci oricum, nu exista soluție, atunci când nu sunt sentimente nu se poate, nu e vina ta

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Desparte-te și gata, e mult mai rău să-l ții prins în amăgeală și să-i irosești timpul

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu accepți șantaj emoțional, este cel mai de nedorit lucru. Dacă e om normal va suporta o despărțire. Dacă e nebun, nu e treaba ta să îl vindeci.

Răspuns utilizator avertizat
| Maestro003 a răspuns:

O relație nereciprocă îți va provoca suferință și ție și lui, explica-i că relația voastră nu mai poate continua.