| sEnOkHs a întrebat:

Buna TPU am o situatie cam complicata, va rog nu am nevoie de raspunsuri gen glume proaste, pana acum nu am reusit sa fiu in nici o relatie cu o fata de si multe fete mi-au spus ca ma plac si etc...Acum o fata tot se baga in seama cu mine si eu o plac,dar este un gen de fata baietoasa,este mai mare cu cativa ani de cat mine, am avut cateva controverse cu ea, dar cred ca si ea ma place pentru ca mereu imi ia apararea fata de alti copii, etc.Nu prea stiu cum as putea sa i spun ca o plac pentru ca nu as vrea sa ma fac de ras..As vrea sa i spun, arat intr-un fel asa mai delicat adica nu sa i spun direct te iubesc pentru ca nu stiu daca ar vrea sa fie cu mine.

6 răspunsuri:
| Wihox a răspuns:

Cati ani ai si cati are ea?

| sEnOkHs explică (pentru Wihox):

Eu am 15 ea cred ca 16 jumate cam asa

| Wihox a răspuns (pentru sEnOkHs):

Atunci e totul ok. Daca era o diferenta mai mare intre voi nu cred ca mai mergea. Dar asa cred ca da. Iti propun sa incerci sa o chemi pe afara vorbiti va plimbati si iti incerci norocu. Sunteti prieteni buni?

| sEnOkHs explică (pentru Wihox):

Nu suntem prea prieteni adica na.e un gen asa de fata care nu iti dai seama cand vorbeste la misto si cand vorbeste serios.dar nu prea stiu cum sa i spun ca nu as vrea sa i zic asa direct...

| Wihox a răspuns (pentru sEnOkHs):

Nu trebuie sa ii zici direct. Incearca doar sa o chemi pe afara, daca are chef. Gandeste-te asa. Daca te place vreun pic o sa vina cu tine, daca nu, nu o sa vina. Si asta e mult mai usor decat sa fii respins. In caz ca nu vrea trebuie sa mai astepti si sa mai incerci odata peste ceva timp. In caz ca vrea sa vina nu incepi sa ii povestesti tot ce simti pentru ea, doar petreci timp cu ea si vezi daca te incanta, daca da incepi sa vorbesti mai mult cu ea si din alea.

Răspuns utilizator avertizat