| NaRuToSkUmPiK a întrebat:

Buna TPU am safiu cat de scurt si la obiect se poate:
Imi place de o fata si nu ca-mi place sunt topit dupa ea dar chestia e ca ei ii place de un baiat eu am intrebat-o pe cine place ea nu mi-a zis, dar e evident pe cine place dupa cum s epoarta cu el si cum ii vorbeste mi-am dat seama imediat.Problema na-r fi ca place un baita oare care, dar se intampla safie chiar sa fie unul din prieteni mei cei mai buni si ne marturisim totul, dar nu i-am spus ca-l place fata respectiva si am incercat s-o conving pe acea fata ca prietenului meu nu-i place de ea sichiar asa sieste laughing lui ii place alta fata si as putea spune ca chiar nu o suporta pe fata de care mie imi place, dar ea ia spusprietenului meu ca-l place si astta a schimbat un pic lucrurile a inceput cam sa se aprinda scantea intre cei doi si asta ma deranjeaza foarte tare sad eu i-amzis prietenului meu ca-mi place de fata aceea el a inceput sa strige lua mine si va intreb pe cine sa aleg:
1.Pe prietenul meu care incurand se va cupla cu fata pe care o plac?
2.Pe persoana iubiiita indiferent daca ea place pe altcineva?
Va multumesc aca raspundeti cat mai sincer : Ce ati face in locul meu?

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

Deci sa inteleg : tu ai ierta-o pe fata asta ca nu te place si ca s-ar combina cu altcineva, dar pe prietenul tau cel mai bun nu l-ai ierta ca poate, s-ar combina cu fata asta...care pana la urma e una oarecare?
Tu nu vezi cat de aiurea e totul?
Ori ii ierti pe amandoi si asta este...ori pe niciunul.

16 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Stai deoparte de amandoi, o perioada

| Azµre a răspuns:

De ce să strici o prietenie pentru o fată neseriosă.

| Irena97 a răspuns (pentru Azµre):

Cine e fufa? Era vorba de o fata in intrebare, o fata care place pe altcineva. La tine toate fetele sunt fufe? Esti un bou in cazul asta.

| Azµre a răspuns (pentru Irena97):

Era un fel de-a spune, de ce să strici o prietenie pentru o fată să fim serioși sunt atâte. Nu mă face bou că nu mă cunoști.

| Irena97 a răspuns (pentru Azµre):

Nu te cunosc dar esti bou in masura in care fata aia e fufa.

| Azµre a răspuns (pentru Irena97):

Fufă cu sensulk de fată neserioasă! După ce că a văzut că ăla nu simte nimic pentru ea, ea tot a insistat, s-a schimbat roata și a băgat o râcă între cei doi. Nu cred că ai motiv să mă faci bou

| Azµre a răspuns (pentru Irena97):

Ca să nu ne mai ciondănim, îți dau dreptate, sunt un bou, am greșit îmi cer scuze, de aceea am și editat răspunsul. Acum sper să fie pe placul tuturora.

| Voidwithin a răspuns:

Alege-ti prietenul daca era fata potrivita pentru tine te placea pe tine nu pe prietenul tau.

| Irena97 a răspuns:

Ea nu te place destul ci il place pe el. N-ai cum sa schimbi asta.
Daca si el o place pe ea acum, trebuie sa accepti situatia si sa ramai alaturi de prietenul tau.
Daca nu, o sa-l pierzi pe el si pe ea oricum n-ai sanse s-o cuceresti.

| buburuza2007 a răspuns:

Eu zic sa lasi aceasta fata, sa cauti alta, sa nu risti sa strici prietenia, intr-un fel impaci si capra si varza

| TuguiMihai1 a răspuns:

Daca fata nu te place... cel pitin momentan nu ai ce face
Cauta-ti pe altcineva

| NaRuToSkUmPiK explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri ma voi decide cui o sa dau funda.

Răspuns utilizator avertizat
| boyboyplayboy99 a răspuns:

E cel mai bun prieten al tau! De ce sa il pierzi pentru o fata? Sunt 98765465135431 fete pe lumea asta, stai calm, nu dispera. Nu strica o prietenie dintr-un lucru ca asta. happy

| Razvann97 a răspuns:

Daca fata nu te place ramai cu prietenul tau si intelege situatia happy. Mai sunt multe fete in lume.

| Anonimus13ABC a răspuns:

Ar trebui sa le respecti dorinteel. Si in plus n-are rost sa strici o prietenie pentru o fata. lLa un moment dat o sa uiti de ea si o sa pui ochii pe alta fata. Mult SUCCES