| Monik_6267 a întrebat:

am si eu nevoie de cateva sfaturi in legatura cu urmatoarea problema: sunt impreuna cu prietenul meu de 3 luni si totul a decurs binior pana seara trecuta. Fiind singuri, am inceput sa ne sarutam si vroiam sa mergem mai departe pana cand am vazut ca este cam emotionat si atunci l-am intrebat daca este prima oara pentru el si el a spus ca da. Atunci eu m-am suparat ca nu mi-a spus pana atunci si nu am mai vrut sa continuam. Acum nu mai stiu ce sa fac, sa continui relatia sau sa ma despart de el. Avand in vedere ca este virgin (eu nu mai sunt) imi este putin teama ca nu stie sa se protejeze si nu stiu la ce sa ma astept. Voi ce ati face in locul meu? (suntem amandoi majori). Multumesc!

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ce ciudata mi se pare situatia ta! De obicei, baietii dau peste fete virgine si deodata nu mai stiu ce sa faca. Sfatul meu este sa-ti intrebi inima.Doar tu stii ce simti pentru prietenul tau. Daca il iubesti, nu te poate opri un asemenea lucru.Si tu ai fost in locul lui,nu ai stiut si ai invatat. Daca stie sau nu sa se protejeze,ar fi bine sa-l intrebi,si, in general, sa aveti o discutie pe intreaga tema.Pt ca el acum e posibil sa creada ca are vreo boala grea si incurabila, asa cum l-ai respins aseara.Stiu ca nu e de datoria ta sa-i rezolvi problema,dar gandeste-te,chiar daca te hotarasti sa-l lasi ca e bine macar sa-i dai o explicatie cat mai reala. Oricum,el a platit siceritatea lui de aseara cam scump deja.Iar tu, ar trebui sa apreciezi ca a fost sincer.Tu decizi, oricum.

| redrouje a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa vorbesti cu el pentru ca nu cred ca este necesar sa te desparti de el doar pentru ca este virgin... adica nu mi se pare normal... vorbesti cu el deschis despre protectie si din astea si vezi ce zice si in cazul in care nu este de acord abia atunci sa iti pui intrebarea daca va despartiti sau nu

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Folositi prezervativ ca metoda de protectie. I-l poti pune chiar tu, folosindu-ti experienta anterioara.

| simona223 a răspuns:

Inainte de a incepe actul sexual trebuie sa porti o discutie deschisa in care sa vb despre protejare