| dincolodevise a întrebat:

am si eu nevoie de putin ajutor si cateva sfaturi ...acum am o relatie la distanta, am mai fost cu acest baiat si acum ne-am impacat. insa. a aparut cineva nou in viata mea.imi zice mereu sa tine la mine, si cred ca spune adevarul. dar eu ce pot sa fac? de actualul nu pot sa ma despar ca imi e greu. nu stiu pe cine sa aleg, ce simt. sunt confuza. ce as putea sa fac? dau funda la cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea...
Am spus-o de multe ori,cand ai de ales intre doi, alege-l pe-al doilea.
Daca cu primul nu-ti lipsea ceva si era totul perfect, al doilea nu ar mai fi avut nici o sansa!

3 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Sincer eu ti-as recomanda sa fii cu cel de langa tine.ca te-ai reimpacat cu fostul.crede-ma ca nici de data asta nu o sa va mearga daca nu v-a mers din prima, de aceea eu niciodata nu m-am reimpacat cu cineva cu care am fost impreuna.ramai cu cel care iti este mai aproape

| Simonaaaaaaaaaa a răspuns:

Ramai cu actualul din moment ce iti este greu sa te desparti de el.Acest nou venit poate fi cu dus si-ntors.adica poate fi ceva mai bun decat actualul sau mai putin bun si in caz ca ti-ai orienta privirea spre el s-ar putea sa ai de pierdut sau depine :d.
Oricum daca ai o relatie de lunga durata cu actualul eu te sfatuiesc sa nu renunti la el caci ca acesta("cineva nou") pot aparea mai tot timpul.

| blink50 a răspuns:

Vezi care te iubeste mai mult.Baiatul cu care ai relatia la distanta iti poate zice cele mai frumoase cuvinde pe mess si la telefon...intr-un fel conteaza si timpul in care ai stat cu el daca aveti peste 7 8 luni poti avea increre in el.Baiatul care esti langa tine se poate sa fie un baiat de o noapte nu ai de unde sti ce gandeste trebuie se vezi cei in capul sau.Esti intr-o situatie complicata intr-un fel. Sfatul meu este sa astept umpica sa nu faci acum ceva si mai incolo sa regreti.vezi cei in capul baieitilor...o sa fie greu
Mult noroc!