| HeadUpAndSmile a întrebat:

am şi eu o altă problemă, undeva tot la capitolul "LOVE" deci... o să încep cu începututl. Îmi place foarte mult de un băiat care e cu câteva luni mai mic decât mine. Noi eram foarte buni prieteni şi vorbeam foarte des. Nu de mult mi-a spus că mă place şi am recunoscut şi eu lucrurl ăsta. Vorbeam, şi încă vorbim foarte des. Mi-a spus chiar şi că mă iubeşte. Însă el învaţi la o altă şcoală, şi chestia e că sunt cam geloasă, dar cred că am motive. Adică vorbeşte mai mult de colege decât de colegi sau orice alt ceva şi nu ştiu dacă este doar în mintea mea, dar mi se pare mai distant decat înainte.
Acum nu ştiu ce să cred. O părere şi un sfat mi-ar fi de mare ajutor.
Mulţumesc anticipat. :*

Răspuns Câştigător
| ღDiissyღ a răspuns:

Sa fi geloasa este ceva firesc, mai ales daca il placi, poate chiar il iubesti. Parerea mea este ca ar trebui sa il intrebi chiar tu daca mai simte ceva pentru tine sau nu. In functie de raspunsul lui, tu ar trebui sa iei o decizie (sa ii propui sa fiti impreuna sau sa ramaneti prieteni si tu sa il uiti). Fundita?

| HeadUpAndSmile explică (pentru ღDiissyღ):

Sincer, m-am gândit şi la varianta asta, însă sunt o fire mult prea timidă pentru a fi capabilă să-l întreb în mod direct. :-

| ღDiissyღ a răspuns (pentru HeadUpAndSmile):

Mda...cam asa sunt si eu happy Poate ai trebui sa ii dai de inteles ca il placi, sa stie care sunt gandurile tale.

4 răspunsuri:
| simonikxd a răspuns:

Ma.i bine vezi daca banuielile tale sunt adevarate si dupa dati cu parere ce trebuie sa faci ^.^ Funda kiss

| cainedragut a răspuns:

E ciudat ca si mie mi se intampla cam la fel ca si tie acum, eu zic ca trebuie sa il intrebi.