| loveroxy23 a întrebat:

Buna tpu.am si eu o curiozitate.am avut o relatie de 2 ani si 4 luni cu un baiat, dupa care neam desp pentru k eu am plecat in Italia si din pacate l-am inselat....cam 3 luni n-am mai vb deloc, in schimb cam de o saptamana am inceput sa vb pe net.el imi spune ca ar vrea sa ne impacam si sa vina la mine, dar in schimb de fiecare data cand vb pe net imi reproseaza k l-am inselat.credeti ca am mai putea avea o relatie? un viitor impreuna? mersi.

Răspuns Câştigător
| RyanGeorge a răspuns:

@roxy
ai fost cu el timp de 2 ani si ceva..in anii astia inca nu ai aflat ce fire este?, eu zic sa nu te grabesti si sa te gandesti mai bine, daca chiar ti la el si ai vrea cu adevarat sa fi impreuna din nou cu el eu zic ca merita sa incerci dar sa porti o discutie cu el si sa lamuriti de la inceput in a numai deschide subiectul ca l-ai inselat in trecut..pe de alta parte mi-e greu sa cred ca va da uitarii ...pentru ca daca tine la tine si iti tot reproseaza pe net ca l-ai inselat ii este greu si ii va fi in continuare sa uite si posibil sa ajungeti la certuri, noi nu iti putem spune sa te impaci sau nu cu el, totul depinde de tine daca merita sau nu sa incerci inca o noua relatie cu el.

| loveroxy23 explică (pentru RyanGeorge):

Eu nu ma grabesc.o sa ma gandesc bine. oricum eu i-am zis ca nu merg in tara. daca vrea sa mai fie ceva intre noi, sa o luam de la capat, i-am zis ca il astept la mine in Italia.a zis ca se mai gandeste si va risca si ca vine da inca nu stie cand.

8 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Buna,nu te supara! Esti o nesimtita. Dupa o relatie de aproape 2 ani jumate tu l-ai inselat, si ai pretentii sa va impacati.Normal ca iti reproseaza, daca il iubeai nu-l inselai.Rusine.Este doar vina ta, si tot tu faci urat ca-ti reproseaza asta.

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

De ce nu?

| MasterYoda a răspuns:

Nu. chiar daca va veti impaca, tu vei continua sa-l inseli. pe sistemul: "ne-am mutat de la timisoara la constanta si am acelasi instalator"

| PsyhoWoman a răspuns:

Eu cred ca din cauza ta nu mai fi nimic!straight face sa-l inceli? dupa 3 ani? cred ca l-ai iubit daca ai fost atata cu el! nu nu mai continua relatia cu el..nu va mai avea incredere in tien sper ca-ti dai seama si te va verifica tot timpul happy. asa ca da-o pe zero happy l-ai pierdut...si e VINA TA sincer

| k_7073 a răspuns:

Da

| o0OBlackO0o a răspuns:

Nu stiu daca tot vrea sa va impacati atat nu ar trebui sa iti scoata ochii k l`ai inselat... daca tot zice ca te iubeste atat ar trebui sa uite k l`ai inselat daca tot asa o sa faca nu cred ca o sa aveti un viitor impreuna :* incearca si cu altul k nu e el singurul baiat de pe planeta :* Good Luck :* tongue

| delya87 a răspuns:

Oricat de mult l-ai iubi sau oricat te-ar iubi el pe tine lucrurile nu vor mai fi ca inainte.El involuntar orice mica greseala ai face ar ajunge sa itit reproseze ca l-ai inselat, eu nu prea vad sa aveti o relatie pentru ca numai aveti incredere, iar o relatie fara incredere se distruge in timp..este alegerea ta