| melypisi a întrebat:

am si eu o dilema, cum imi pot castiga increderea in mine, ce trebuie sa fac? Am avut o perioada in care mi-a scazut stima si numai am deloc incredere in mine, va rog ajutati-ma cu un sfat

5 răspunsuri:
| unknøwn a răspuns:

Hai să ne întâlnim.
Poate ţi-o trag o dată de nu mai poţi sta pe 2 picioare 3 zile şi să vezi ce încredere în tine îţi dau.
La mine sau la tine?

| PsychologistT a răspuns:

Nu ai incredere in tine deoarece evaloarea care ti-o faci, cuprinde numai elemente negative. Incearca sa gandesti pozitiv fata de propria te persoana, pune accent pe calitatile pe care le posezi. Accepta lucrurile pe care le ai asa cum sunt, nu te mai compara cu alti oameni, pentru ca tu esti unica in felul tau, fii sincera cu tine traindu-ti propria viata, nu una impusa de altii, fa activitati la care iti face placere sa participi.

| Jojiza a răspuns:

In primul rand capul sus, gandeste-te ca esti tu "buricul pamantului", bineinteles fara sa te dai superioara fata de altii, asta e doar pentru ati castiga increderea. Aranjeaza-te, poarta haine care te favorizeaza si stai in preajma celor ce te apreciaza. Nici eu nu aveam incredere in mine, dar usor usor am capatat! Bafta :*

| Carrtof a răspuns:

Trebuie in primul rand sa fii inconjurata de oameni care au incredere in tine, iar mai apoi trebuie sa realizezi si sa inveti din greselile pe care le-ai facut si care au dus la pierderea increderii. Incearca sa gandesti pozitiv mereu, nu te-ndoi de calitatile pe care le ai si incearca sa le valorifici. Asuma-ti toate faptele si aminteste-ti ca intotdeauna trebuie sa faci ce e bine pentru tine, indiferent de ce vor crede ceilalti!