| CorinaEm a întrebat:

TPU! Am si eu o intrebare : Credeti ca faptul ca imi place un baschetbalist cu 14 ani mai mare decat mine este un lucru rau..Cum credeti ca l-as putea aborda? P.S.: Este din orasul meu si mergem la aceeasi sala de sport. Multumesc, dau funda! :*

12 răspunsuri:
| Lamaitzza a răspuns:

Lasa-l in pace, baietii mari nu prea se uita la copile, ei vor altceva. Daca reusesti sa faci un baiat cu 4 ani mai mare ca tine sa te placa esti tare, dar cu 14 ani e aproape imposibil, cel putin daca tu ai sa zicem 15 ani si el 29, ce sa mai vrei? Oricum probabil el este prea ocupat cu sportul lui ca sa se uite dupa tine, si oricum daca ar face-o ar insemna ca nu e sanatos mintal.
Nu te supara dar asa este si stiu ca multi gandesc ca mine, cauta si tu un baiat mai de seama ta, ce vrei sa iti faca ala cu 14 ani mai mare, sa te creasca? Fi serioasa. Succes!

| DinaTina a răspuns:

Banuiesc ca tu esti inca la scoala, nu? pentru ca numai o fetita ar putea sa viseze la un baschetbalist negru laughing cu siguranta joaca hormonii in tine cand trece cu trupul lui pe langa tine laughing deci nu cred ca e ceva serios si tu doar vrei o aventura.

| CorinaEm explică (pentru DinaTina):

As vrea o relatie cu el, dar sa fiu sincera as accepta o aventura (sa te citez "are un trup"). Si nu vad o problema in asta. Este unul dintre cei mai sexy baschetbalisti pe care ii are echipa. Tu ce crezi? Cu ce ma poate afecta?

| DinaTina a răspuns (pentru CorinaEm):

Pana sa te gandesti la cu ce te-ar putea afecta mai bine te gandesti daca el e de acord sa intre la puscarie pentru tine sau ma rog sa se bage intr-un scandal sexual ce ii poate afecta cariera. Nu ar risca negroteiu.

| CorinaEm explică (pentru DinaTina):

Scandal sexual? Nu crezi ca e putin prea mult... Nu conteaza neaparat varsta lui... Adica toate astea poti iesi doar daca iti doresti sa iti impartasesti aventurile. Sau ce, crezi ca toate suntem Simona Trasca? laughing

| DinaTina a răspuns (pentru CorinaEm):

Pai poate el te vede ca pe Simona Trasca. Oricum multa bafta in scopul tau irealizabil. Sa ma anunti si pe mine daca e baschetbalistu ala negru de acord, oricum daca nu merge sigur pui tu ochii pe altu, poate alb de data asta laughing

| CorinaEm explică:

Sunt de aceeași părere ca si tine! Draga Dina, culoarea pielii nu are nicio importantă... Tot ce contează este omul, nu culoarea lui!

| DinaTina a răspuns (pentru CorinaEm):

Nu am nimic nu negrii, ati inteles voi gresit! Dar la diferenta asta de varsta niciun barbat nu ar fi de acord sa aiba o relatie cu un copil. (numai daca este pedofil).

| NeneaGogu a răspuns:

Iar dragostea nu are varsta? de ce naibii folositi fraza asta daca nu stiti cati ani are persoana care pune intrebarea?
intre a place si a fi indragostita este mare diferenta si te rog ca sa ramana asa, nu stiu ce varsta ai, ma gandesc ca el nu are mai mult de 30 de ani asa ca nu prea e bine sa te indragostesti

| ProxyDiamond a răspuns:

Mai bine abordezi un psihiatru.

| MPL98 a răspuns:

Păi ști cum se spune: DRAGOSTEA NU ARE VARSTA!, dar după părerea mea el îi un pic prea mare pentru tine. Scuze daca te superi! Cum l-ai putea aborda? Pai nu te uita prea mult la el pentru că îsi va da seama ca îl placi, poartate frumos dar nu îi da atât de multă atenție și fi tu însusuși pentru ca dacă o să fiți vreodata împreună să te accepte așa cu ești tu! Dar ști cum e: DRAGOSTEA CU SILA NU SE POATE!

| CorinaEm explică (pentru MPL98):

Multumesc! Am uitat sa mentionez ceva: El doar sta in orasul meu, pentru ca este american (este negru :->) si joaca doar la echipa. Crezi ca asta schimba situatia?