| Anonim87 a întrebat:

Buna TPU :*. Am si eu o intrebare. credeti in vise. credeti ca ele prevestesc ceva? Daca da. dati si niste argumente happy Va rooog mult. Multumesc:X fundabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| magicianul19 a răspuns:

Visele sunt in majoritate cazurilor ceea ce noi gandim peste zi. daca te increzi in vise intr-un mod indirect dictezi in subconstient ceea ce vrei sa se intample si chiar asa o sa se si intample. daca intr-o zi ai avut o zi incarcat stres sau ceva de genul ai sanse mari sa visezi urat. si orice om nu poate trai fara vise noi visem mereu dar nu ne amintim ceea ce visam. o seara minunata

6 răspunsuri:
| AnonimA a răspuns:

Buna unele da unele nu de ex eu viasam intr-un timp ca pr meu m inseala si asta pentru ca eram obsedata d acest gand

poti sa visezi unele chesti la care t gandesti tu tot timpul si esti stresat d acele ganduri si de aia visezioh go on

eu NU CRED IN VISE:*

| alexxx_5812 a răspuns:

Vise am avut am si voi avea, nu cred in ele, unele dupa ce ma trezesc chiar nu imi mai amintec ce am visat.Deja-vu este foarte interesant am patit-o de cateva ori un sentiment de nedesris, daca nu leai avea probabil ca ajungi sa visezi cu ochii deschisi happy. Unele vise chiar nu stiu de ce le am sau ce vor sa insemne dar probabil inseamna ceva... unele frumoase care incerc sa imi amintesc de el si nu pot altele urate pe care vreau sa le uit si nu pot, unele persoane in vis sunt diferite fata de realitate si probabil placute sau nu oricum ramane un mister la care as vrea sa stiu si eu raspunsul.

| cristiano9 a răspuns:

Ptr mine visele sunt o alta viata, ziua sunt o persoana noaptea alta iar intre ele nu se potrivesc

| DoRiNuTzZzA a răspuns:

Da eu cred cat de cat in vsie deoarece am visat unele chesti care peste ceva timp s-a intamplat de ex: am visat pe la inceputul verii ca eu si prietena mea o sa fim cu doi baieti care o sa fie prieteni la fel de buni ca noi si sa nu zic ca la sf vacantei chiar asa s-a intamplat si ne intelegeam toti binehappy. deci nu stiu acum fiecare cu ale lui apoi ne-am dat seama ca acel vis chiar se indeplinsie big grin

| Skittles19 a răspuns:

Oarecum. Uneori am deja-vu. Adica atunci cand merg intr-un loc nou sau intalnesc o persoana necunoscuta am impresia ca am visat locul sau persoana respectiva. Ma intereseaza visele pentru ca sunt intr-un fel pline de mister. happy...Desi visele mele sunt cam ciudate.laughing
:*

| valycretu a răspuns:

Pai eu nu cred sincer adica de ce as crede ca daca visez niste mirese moare cineva din familie daca nu e adv...