| SmoKez a întrebat:

Daca in cazul in care nu mai vreau sa stau acasa si sa plec sa stau la un prieten/ o prietena unde ma simt bine, unde sunt ingrijit, unde a carei familii ma vor, care sunt consecintele? ( Nu vreau sa primesc sfaturi de genul : Mai bine nu ai pleca. Stai acasa. Ai copilaria inainte. ) Imi stiu foarte bine problema. Vine politia, protectia, ma-sa si ta-su, oricine. Ce poate sa-mi faca? Sunt destul de mare ca sa iau o decizie singur, insa povestea este alta. Multumesc!

6 răspunsuri:
| Blamely a răspuns:

Poți fi dus cu forța înapoi acasă, nimic mai mult. De aici, părinții știu cum își exercită autoritatea.

Răspuns utilizator avertizat
| RedDeath a răspuns:

Daca n uesti major, vine politia si te ridica, poate te duce putin si pe la sectie, sau pur si simplu te duce acasa la parintii tai. Deci, chiar de pleci, te readuc. Daca faci asta de multe ori, poate chiar sa primeasca o amenda [parintii tai] - pe motiv ca al lor copil nu e bine tratat, etc, etc.

| Adinnaaaa a răspuns:

Gfyh.,,, laughing))))))))