| Azinia430 a întrebat:

Bună TPU, am și eu o întrebare, de câteva zile îmi curge o secreție alb gălbuie, când se usucă se face un galben puțin mai pronunțat, nu am mâncărimi sau alte simptome, secreția este mai lichidă, menționez ca acum 6 zile mi-a trecut menstruatia, este normală aceasta secreție?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Normal ar fi sa te consulte ginecologul nu sa stai pe TPU, ce zici?

| Violleta2022 a răspuns:

Da, secretia vaginala este perfect sanatoasa si normala la toate fetele si femeile de cand apare ciclul si pana dispare, la batarnete. Este de culoare alba sau alb-galbuie si atat vreme cat nu are miros, inseaman ca este sanatoasa.
In unele perioade ale lunii secretia este mai abundenta, alteori mai putin abundenta.
Trebuie sa inveti sa te speli ZILNIC la pasarica cu apa calda si sapun (preferabil sapun de bebelusi, ca-i mai bland) si evidnet sa schimbi chilotul.

| Robert2526 a răspuns:

Da, este normala

| dragodana a răspuns:

Salut!
Eu zic ca nu este normala si cred ca este un ITS(chlamidia sau tricomonas).
Depinde de varsta ta, de corpul tau.Ai mai avut asa ceva pana acum?