| JustLoveMee33 a întrebat:

am si eu o intrebare..de fapt o nelamurire.ce se fac, adica e vorba de un baiat il plac de 2 ani anul asta prin martie am fost cu el ceva timp,dupa el s-a despartit de mine,pentru ca ma certam cu prietena, caci de ce stau cu el si chestii, eu una am mai avut 2 relatii de atunci, dar degeaba.adica ma gandesc mereu la el.am pus si o fata sa il intrebe daca ma place dar a zis ca nu zice nimic...adica,nu stiu... ajutati-ma! fundita sad

Răspuns Câştigător
| Dianaㄨ a răspuns:

Buna!
Cel mai bun sfat in cazul tau este sa discuti cu el deschis despre sentimentele tale, ca nu l-ai uitat chiar daca ai mai avut 2 relatii si ca iti pare foarte rau pentru ce ai facut.
Totusi, nu te injosi si nu-i cere mai mult decat e dispus sa-ti ofere.
Daca intelege mesajul, foarte bine, daca nu, nu insista si incearca sa gasesti un baiat pe care sa nu-l compari cu fostul tau prieten.
Incearca sa analizezi si defectele, sa fii realista, nu numai cu capul in nori si sa vezi daca intr-adevar merita!
O seara placuta, iubita si sper ca te-am ajutat!
Poti intreba si in "Contacteaza-ne"de pe http://educatiasexuala.ucoz.ro/