| sweeteyes13 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare delicata, este un baiat in scoala care cu 2 luni in urma mi-a spus pe net ca-i plac si ca vrea sa iesim, eu nu m-am lasat din prima, apoi el si-a blocat profilul si nu am mai vb, de atunci ne aruncam priviri insistente de fiecare data cind ne vedem dar nici de cum nu se apropie sa faca primul pas,,, eu tot il plac si nu stiu ce sa fac ca sa nu par usuratica, cum sa procedez? FUNDA":**

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna sweet. poate e bine totusi sa il lasi pe el sa faca primul pas, poate a fost doar o incercare sa vada cum reactionezi, daca pici in plasa din prima, poate fi o strategie de a lui, nu crezi? ar fi bine sa ii dai si u un pic de inteles ca il placi, dar nu prea mult, lasa-l pe el sa faca primul pas, asta daca ar avea mult mai mult pentru tine decat se poate vedea.asteapta si vezi ce se intampla, nu cred ca e timpul pierdut, daca nu insista, inseamna ca nu vrea nimic serios si voia cred doar sa pbifeze inca una pe lista lui.thinking

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca nu te-ai "lasat din prima", s-a inchis in el, e dezamagit si nu are de gand sa mai incerce.
Te sfatuiesc sa te opresti intr-o zi in fata lui si sa-i spui sa-si deblocheze profilul.Pur si simplu.

| GandesteLogic2011 a răspuns:

Invata principile jocului tainic iar raspunsurile le vei gasi singurica,

| Dianastoian a răspuns:

Eu te fatuiesc sa ii dai de inteles ca iti place de el, dar mai bine ar fi sa faca el primul pas. Dar nu ar fi gresit sa te duci al el sa il intrebi ceva. Poate chiar s*ar bucura.