| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare mai prosteasca... Tipica intrebare; un barbat ma place daca:
Atunci cand ne vedem intamplator se uita la mine in ochi insistent
Atunci cand ma vede isi ridica sprancenele
Cand vorbim foloseste un ton mult mai scazut decat o face in preajma altor persoane
Ma tachineaza
Se umfla ca un balon cand e in preajma mea
De fiecare data cand vorbim parca afiseaza un zambet mascat
Ma mangaie pe par
Imi foloseste numele cumplit de des, chiar si in sms-uri
Faza e ca nu inteleg de ce se retrage parca speriat de bombe de fiecare data cand il ating din intamplare...
Am observat ca in ultima vreme cand ajungem intr-un cadru mai restrans cand ma saluta vine in spatele meu si isi pune mainile pe soldurile mele.
Voi ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Te place rau!

| Leerix a răspuns:

Iti poti da seama usor ca te place din limbajul non-verbal. Toate lucrurile pe care le-ai scris sunt clar semne ca este atras de tine, in special faptul ca pune mereu mainile pe soldurile tale, ceea ce inseamna ca te vrea mai aproape de el (doar partea cu zambetul mascat nu am inteles-o). "Se umfla ca un balon" pentru ca are mari emotii cand te vede (abia mai poate respira) si vrea sa te impresioneze in acelasi timp. Se retrage speriat atunci cand il atingi din intamplare pentru ca il iei pe nepregatite si este extrem de emotionat in preajma ta, crispat, este un tip timid probabil, desi nu vrea sa para. Ar trebui sa ii spui ca il placi, sa vezi cum reactioneaza.