| fatyma a întrebat:

am si eu o intrebare.nu stiu ec sa aleg. ma plac doi baieti si aandoi vor sa fie cu mine dar problema e ca unul din ei e tigan si nu il plac foarte mult dar stie sa se comporte si celalalt e roman si e frumos si il plac dar nu prea stie as se comporte ce sa aleg?(scuze categoria)

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Omul pe care il ai langa tine spune foarte multe despre tine,e ca o marturisire in fata lumii a ce esti si ce vrei de la viata!
Alege-l intotdeauna pe cel care te poate face fericita si ai grija sa fii iubita sincer,nu fii superficiala si alege in functie de caracter,de suflet,nu de infatisare sau cont in banca!
Cu tine trebuie sa te sfatuiesti, nu cu noi.
Inchide ochii si gandeste-te la fiecare, pe rand!
La care simti o bucurie mai mare? Care SIMTI tu ca te iubeste? Ala e!
Bafta!

| monyk a răspuns:

Buna,in primul rand nu cred ca trebuie sa tii cont de faptul ca acel baiat e tigan, e si el om si nu toti oamenii sunt la fel.Bine,asta doar asa iti zic ca atunci cand vrei sa fii cu o persoana nu trebuie sa tii cont de religie, etnie, etc.Important e sa iti placa tie si sa te iubeasca cu adevarata si nu il ultimul rand sa te respecte.Deci,unul il placi dar nu stie sa se comporte, pe altul nu prea il placi dar stie cum sa te trateze...cam complicat,pentru ca conteaza foarte mult cum se comporta persoana de langa tine cu tine,dar trebuie sa tii cont de mai multe aspecte,adevarul e ca orice om merita o sansa, tu gandeste-te bine ce simti si ia decizia care crezi tu ca e mai buna, langa cine crezi ca te-ai simti iubita si respectata.Imagineaza-te alaturi de fiecare si din cat ii cunosti pe amandoi, care crezi tu ca te-ar face fericita.Nimeni nu poate sa aleaga in locul tau,fa ce simti,pe care il placi mai mult pe acela alege-l,nu ai de unde sa stii care e pers. potrivita dar trebuie sa risti si sa alegi, dar iti spun eu ca un baiat degeaba e frumos daca nu are un comportament frumos, iar celalalt degeaba se comporta calumea daca in sufletul tau simti ca nu e alesul.Asadar sper sa iei o decizie si sa incerci, vezi tu care din ei te merita.

| foxi a răspuns:

Fugi de tigan ca dracul de tamaie!

| 0IoAnA0 a răspuns:

Eu zic sa il alegi pe cel roman pentru ca u tii la el fata de celalalt. si sigur vor rade de tine altii daca vei fii cu un tigan. poate crezi ca sunt superficiala dar stiu cum e sa rada de tine ceilalti deci ai inteles ce am zis. si daca u zici ca romanul nu prea stie sa se cpomporte ar trebui u sa vorbesti cu el sa ii zici ce te deranjeaja si daca iti zice ca o sa schimbe atunci fii cu el. bafta!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ti-as zice sa alegi ce prefera inima ta,dar uneori nu conteaza doar etnia,ci si comportamentul,desi acel baiat care e tigan se poate si preface ca sa profite de tine pentru ca ei asa au obiceiul,dar trebuie sa-l cunosti bine ca sa stii ce fel de om e,nu te lua dupa aparente, poate ca si ala care nu se poarta bine daca u vei sti sa te porti k el iti va urma modelul, daca e la fel de atras de tine cum esti u de el.Eu zic sa analizezi bine situatia si sa te gandesti de care caracter ai nevoie,cu care te potrivesti mai bine,k poate ca ala care se poarta mai bine te vei plictisi repede ca va fi prea mort dupa tine, dar poate si celalat va fi nesimtit, dar asta e in viata trebuie sa-ti asumi riscuri.Alege ce ti se pare tie mai corect,caracterul cu care te potrivesti u si persoana cu care crezi ca vei putea fii fericita, si cel pe care inima ta il doreste cel mai mult, iar daca vei face alegerea gresita imp e sa-ti dai seama la timp si sa inv din acea greseala.Iesi cu am2 si cunoaste`i mai bine, analizeaza`ti sentimentele si vezi care caracter te-a atras mai mult, k nu cont doar infatisarea.