| dyenutzzaiupyy a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru fete: problema mea este ca am menstruatia care ma tine cam 8 zile si sunt nedumerita in legatura cu intrarea in biserica. EU am 13 ani. Vreau sa imi raspunda daca se poate si cei care au vorbit sau stiu de la preoti sau din surse sigure. Astept raspunsurile voastre cat mai multe. Dau funda! Va pup! Scuze de categorie dar este cea mai vizitata.

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Teoretic nu ai voie sa intri in Biserica daca esti la menstruatie decat cu dezlegare de la preot. Vei gasi preoti care iti vor spune ca nu e nimic, altii iti vor spune ca e pacat... Eu una asa am fost invatata.

4 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Nu e nimic daca te duci la biserica.

| Nobody35 a răspuns:

Profesoara mea de religie mi-a spus ca este pacat sa mergi la biserica in timpul menstruatiei, dar exista o rugaciune care se rosteste cu o zi inainte sa mergi la biserica, iar apoi e ok sa te duci. Nu stiu insa despre ca rugaciune este vorba happy.

| lolypoof16 a răspuns:

Eu stiu ca nu ai voie in biserica cand ai menstruatie, deoarece e pacat.

| Garsonfane1979 a răspuns:

Ce naiba pacat poate sa fie ma? daca Dumnezeu asa a dat femeia.Si ganditi si altfel cand mergi de inviere la biserica noapte, scrie pe vreo plancarda "NU PRIMIM FEMEI PE STOP"? Si din atatea femei care intra sigur una e pe stop deci nu vad care ar fi problema.