| dokrin a întrebat:

Buna TPU.Am si eu o intrebare! Ppot sa raman insarcinata daca am facut sex neprotejat? prietenul meu nu a ejaculat in mine ci in afara cand a simtit ca ii vine a scos-o afara si dupa 4 sec i-a venit si lichidul preejeculator nu a simtit ca ii vine ca de obicei il simtea cand il mangaiam cu mana...please help me

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Depinde...daca nu erai in perioada fertila sansele sunt minime sa ramai insarcinata

| jolidon a răspuns:

Mai bine fa un test de sarcina. Sansele de a ramane insarcinata sunt mici dar exista:-). In cazul in care esti poti sa iei "pilula de a doua zi" care am inteles ca se poate lua si peste o saptamana. Ai grija si sa ne tii la curenthappy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da poti. Orice contact sexual neprotejat poate duce la o sarcina.

Treaba cu nu si a dat drumul in tine, nu ai simtit tu lichidul preejaculator nu sunt metode de contraceptie ci doar factori care scad sansele insa nu le fac sa dispara.

| Mell1321 a răspuns:

In timpul contactului sexual inainte de ejaculare, barbatul elimina totusi o substanta care contine o cantitate mica de spermatozoizi. Foloseste prezervativ, nici alea nu sunt prea bune ca se rup ca si guma de mestecat, insa de multe ori sunt bine primitehappy. Nu te baza ca daca a ejaculat in exterior nu poti sa ramai.

| fgsxbfhg a răspuns:

Cam asa am ramas si eu dar. la mine nu am fost siguri dar pentru orice eventualitate poti sa bei vreo doua pahare de vin rosu. cateodata mai simte si mai tarziu dupa ce curge putin si inauntru asa ca fa-ti un test si esti mai sigura nu cred ca e mai mult de 10 lei... suscces

| Urmichange a răspuns:

*Nu, nu e chiar posibil sa ramii insarcinata! Doar daca prin minune un spermatozoid ''a ramas'' in tine. Dar sansele sunt foaret mici. nu ai de ce sa-ti faci griji!

| papusapapusa99 a răspuns:

Hmm nu stiu ce sa zic daca un singur spermatozid a ajuns in vagin atunci poti ramane acum sa speram k nu si fa-ti un test pentru siguranta ta si data viitoare protejati.va k pentru 5min de placere ai de suferit si nu cred ca ti.ai dori un copil la varsta ta:*bafta