| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare prima data cand o faci se poate sa nu ti se rupe ata? imi sp o prietena ca a facut-o pentru pima data si nu a vazut nici o picatura de sange dar avut niste dureri dupa dar atunci in seara ai doare vreo 10 minute.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Majoritatea barbatilor (cam 60%) traiesc toata viata cu frenul integru, nu se rupe niciodata.
Femeile insa, nu au fren, ci himen. Cam 20% din femei nu sangereaza la dezvirginare. Fie fiindca au himenul elastic (se rupe la prima nastere), fie fiindca este subtire si prost vascularizat.

1 răspuns:
| dariaelena a răspuns:

Da este posibil sa nu se rupa himenul. Unele persoane il au foarte elastic si deaia.cu siguranta prietenei tale nu i s-a rupt pentru ca il are elastic.