| Tina980408 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare si am nevoie repede de un raspuns...Sunt la menstruatie de 3 zile si ieri am avut contact sexual neprotejat si a ejaculat de 2 ori...se poate sa raman insarcinata? Mai precizez faptul ca am avut contact sexual neprotejat si acum 2 saptamani si tot de 2 ori a ejaculat. As dori sa stiu daca e posibila aparitia unei sarcini. Multumesc

Răspuns Câştigător
| ValyCoolBoy a răspuns:

E posibila aparitia unei sarcini cel mai bine ar fi sa mergi la ginecolog sau daca nu sa iti faci un test.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Menstruatia actuala este garantia ca in ciclul menstrual anterior dupa cele doua ejaculari nu s-a realizat o fecundare deci nici o sarcina. In prezent, adica in actualul ciclul menstrual care a inceput in urma cu 3 zile chiar daca ai intretinut relatii sexuale cu ejaculare in vagin de fiecare data deoarece probabilitatea unei sarcini este teoretic INEXISTENTA sau altfel spus de maxim 3-5%.Acel ValyCoolBoy ti-a dat un raspuns ce poate fi considerat complet gresit. Aparitia unei sarcini in aceasta perioada nu se poate produce decat cu totul accidental sau altfel spus acest lucru ar reprezenta o minune.

| neutrino a răspuns:

Este posibil.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a avut loc la sfarsitul ciclului menstrual, nu este posibila o sarcina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca a ejaculat in tine si fara protectie si de atatea ori, amandoi sunteti destepti rau...mai mult nu am ce sa zic. orice strop de sperma IN VAGIN = sanse foarte mari de sarcina. vad ca din ce in ce mai multi se risca, desi cunosc consecintele si apoi vin sa se planga. bravo!