| maria156 a întrebat:

Buna TPU.
Am si eu o mica problema. Astazi iubitul meu a spus ca daca nu vreau sa ma dezvirginez inca, mi-a propus sa facem doar sex oral pana ma simt eu pregatita sa ma dezvirginez.
Eu as vrea, insa chiar nu am experienta. Imi este foarte frica (,)ca nu ii va placea. El are experienta si stiu ca nu o sa ma ridic la asteptarile lui.
Ce spuneti? Sa mai astept sau sa vad daca ii place cum ii fac sex oral?

21 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Daca nu aveai numele asta puteam sa jur ca e prietena mea laughing
oricum tu ce crezi ca vrea de la tine? sa-i satisfaci o dorinta trupeasca? nu! vrea sa duceti relatia la alt nivel, sa-ti arate cat te iubeste. spune-i ca esti putin incordata si roaga-l sa-ti faca el primul sau faceti in 69...

Răspuns utilizator avertizat
| greenmile00 a răspuns:

Depinde doar de tine, cat de pregatita te simti tu.
In principiu, nu trebuie sa iti fie frica de faptul ca nu te vei ridica la asteptarile lui, este o mare greseala sa faci asta :)... El daca te iubeste, ii e de ajuns acceptul tau, nu modul in care te vei manifesta in pat. Sunt elemente pe care le inveti pe parcurs.

Dar... incearca sa iti pui clar intrebarea cat esti de pregatita... si pentru sexul oral, cat si pentru cel normal.

mult succes,
http://fete-singure.miradct.com/sfaturi

| oanaade a răspuns:

Uuupppsss! SA imi propuna mie cineva asta, pai il scuip intre ochi! Doamne fereste! eu nu asi face asa ceva! Vaaaaaiiii!

| neutrino a răspuns:

Daca mai astepti, il pierzi, pentru ca el nu doreste altceva de la tine. Pentru el, tu nu esti buna decat pentru sex, fie el numai oral.

| NnDWtf a răspuns (pentru neutrino):

Nu-i mai baga prostii in cap ca nu stii ce e intre ei. Depinde de cat timp sunt impreuna.
Intr-o relatie trebuie sa existe si sex, fie el oral, ce e rau in asta?

| maria156 explică (pentru neutrino):

Suntem impreuna de 3 ani si nu mi-a cerut sa ma dezvirginezwinking
Daca eram pentru el buna numai pentru sex cred ca nu ma mai astepta 3 ani!

| Oana92 a răspuns:

Daca esti sigura ca asta vrei incearca. Nu te mai gandi ca nu o sa stii, roaga-l pe el sa te invete si sa te ghideze. Fi sigura ca el nu se asteapta sa te comporti asemeni uneia cu experienta. Daca esti dispusa sa faci sex oral (in general vorbind) tot vei face la un moment dat, iar experienta nu vine de la sine, vine cu practica. Vorbeste cu prietenul tau, spune-i ca iti e teama sa nu te ridici la nivelul altora si sunt convinsa ca o sa iti spuna ce si cum sa faci. Aaaa...si cauta si pe net informatii, gasesti o gramada de chestii. E normal ca la inceput o sa iti fie jena, dar cu timpul o sa te obisnuiesti. Distractie placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu mai asculata toate frigidele. Sexul oral este perfect normal si este una dintre metodele prin care iti satisfaci partenerul. Pentru ca atunci cand iubesti pe cineva, incerci sa-l faci fericit prin toate metodele pe care le ai la indemana. Frigidele sunt incapabile de a intelege notiunea de altruism si tot ele isi obliga partenerii de viata sa viziteze prostituate sau sa le insele cu femei dispuse sa-i satisfaca.

Inainte de a-i face prietenului tau sex oral, trebuie sa iei in considerare cateva chestii. In primul rand trebuie sa ai foarte mare incredere in el, in al doilea, trebuie sa aveti o relatie de durata. Sexul oral nu e mare branza dar tu fiind virgina trebuie sa iei lucrurile mai usor. Cat despre cum se face sexul oral, nu exista prea multe reguli. Sunt cateva puncte sensibile pe suprafata penisului pe care trebuie sa te axezi dar cel mai usor e sa vorbesti cu iubitul tau si sa-l intrebi cum si ce ii place.

Repet, nu face asta decat daca esti sigura ca ai o relatie stabila si ca partenerul tau este de incredere.

| AndyLavy a răspuns:

Hai sa iti spun cum sta treaba: nu exista baiat/barbat in lumea asta, oricat de mult te-ar iubi, care sa nu se gandeasca si sa nu vrea sex, normal oral cum o fi el. NU EXISTA.
Exista insa persoane care vor doar acest lucru, si nimic mai mult
Depinde de relatia ta, cu prietenul tau, depinde de cat timp aveti impreuna, de increderea si respectul acordat unul altuia.
Daca stam sa ne gandim logic, sunt alte parti ale corpului mult mai murdare.
Daca aveti o igiena corespunzatoare, nu vad nimic rau in asta.
Deci in concluzie, daca esti sigura de relatia voastra si de sentimentele lui, si aveti ceva timp impreuna, nu cateva zile, saptamani, atunci nu cred ca ar avea ce sa strice. Poti incerca, daca nu iti place nu mai faci.
Si te asigur, ca nu va avea ce sa nu ii placa, stai linistita.
Pune-l pe el sa te invete, sa iti spuna ce ii place ce nu, cum si in ce fel, comunicati, si astfel nu are ce sa iasa prost.

| bogdan72 a răspuns:

Fa-o. Nu e mare lucru. Pot sa iti dau cateva sfaturi simple:

1) Nu musca. Doar buze si limba.

2) Fii sigura pe tine sau macar incearca sa pari. Si da senzatia ca iti place la nebunie ce faci, chiar daca nu e neaparat asa. Asta o sa-i placa cu siguranta.

3) Joaca-te, fii creativa. La inceput e preferabil sa te axezi pe limba, rotatii, ce simti tu. Abia spre jumatate incepi cu miscarea aia continua "du-te vino".

Il lasi sa ejaculeze unde vrea si unde vrei si tu si ai terminat.

| NnDWtf a răspuns:

Daca mai astepti ce? Vine experienta la tine?
Doar bag-o in gura, suge-o si dai cu limba pe cap. O sa ii placa.

| NnDWtf a răspuns:

Daca vrei experienta, eu sunt disponibil sa imi faci mie, iti explic eu ce si cum, si dupa ii faci lui. Dar fara sa-i spui, ca se desparte de tine dupa.

| AaliNuSh a răspuns:

Ti-ar placea sa faci felatie?straight face si totusi esti virgina? mi se pare cea mai scarboasa chestie. si prietenl meu e destul de experimentat dar nu am facut si nici nu i s-a facut pana acum sex oral. cum poti sa te saruti cu cineva cand stii ce ai supt sau te-a lins (...)?straight face si nu ai cu ce sa te obisnuiesti..pentru tine nu e nicio placere sa sugi **** unui baiat..plus ca daca isi da drumul miroase f urat sperma.straight face nu am facut asta niciodata dar am auzit de la multi.straight face. gandeste-te inainte de a-ti parea rau.winking

| NnDWtf a răspuns (pentru AaliNuSh):

E doar o alta parte a corpului. Daca te-ai spala, ti-ar face.
Daca si-ar da drumu' pe tine de la un oral, da, ar mirosi urat.
Daca tu esti incuiata, de ce sa fie si altele? Sunt fete pe care le excita.
Prietenul tau probabil se duce la alta sa ii faca oral daca simte nevoia, de aia nu cred ca insista pe tema asta. Daca tu crezi ca e experimentat, dar nu i s-a facut oral, te inseli amarnic.

Poti sa saruti pe cineva care tocmai ti-a facut oral, e un adevarat gest de iubire.
Nota: daca isi da drumu' in gura ta, nu, nu e dragut deloc sa te sarute.

Stai linistita, am auzit fata cuminte cu note de 6+ la liceu care spunea ca atunci cand i-a simtit forma si gustul (penisului) s-a udat instant.
Fetele sunt excitate de ideea unui oral (nu toate) la fel cum sunt si baietii (nu toti).

Relatia voastra sexuala o sa devina una monotona, fara nimic special. O sa faceti sex de 2 ori pe saptamana.

| AaliNuSh a răspuns (pentru NnDWtf):

Fiecare cu parerea lui. esti baiat ai alta parere..si te rog sa nu iti dai cu parerea despre relatia mea pentru ca nu stii cum e intre mine si prietenul meu..nu ma cert cu tine. pe mine nu ma tenteaza deloc sa incerc asa ceva.

| lory1994 a răspuns:

Doamne.ce a mai ajuns si societatea din ziua de azi...cateodata mi-as dori ca ceausescu sa renasca sau de ce nu hitlerstraight face...fetito..chiar nu iti este clar ca isi bate joc de tine? si ca te vrea doar pentru sex? deschid ochii! viata nu e asa cum crezi tu ca e..inavata sa vezi dincolo de aparente

| Roland_Szekely_1987_ccqi a răspuns:

O ai timp asteapta in plus ai destul timp in tot restul vietii pentru orice sex mai bine sa astepti mult eu asta asi face in locul tau si in plus asi face si un test cu el ce stie si cat de calme si asa mai departe etc.

| FaneEeE a răspuns:

E cam periculos cu oralul asta... ca au murit multe fete inecate asa... Nu stiu ce sa zic! Ai grijalaughing

| catxxl a răspuns:

Ce fete fara creier isi dau cu parerea... Fata trebuie sa faca oral mai devreme sau mai tarziu. Daca ei ii place ideea, eu cred ca o sa ii placa chiar foarte mult. Pana nu incearca nu are de unde sa castige experienta. E mai bine sa inceapa acum decat sa se faca de ras mai tarziu, acum macar ar primi indicatii de la el.
Doar un prost poate sa spuna ca sperma miroase urat.

| nimeniSInimic3 a răspuns:

In primul rand trebuie sa-ti asculti sentimentele. Daca..il iubesti si el te iubeste..atunci poti sa te..dezvirginezi..deoarece.(acum daca esti mare) adica nu conteaza ca nu ai experienta..adica degeaba astepti mai mult pana o sa o faci..caci nu vine asa..deodata. Asta vine pe parcurs. Si credema..ca daca te iubeste.te va aprecia asa cum esti!
Funda? puppy dog eyes3?