| SexyGirl_7792 a întrebat:

Buna TPU am si eu o mica problema ca sa zic asa si am nevoie de niste sfaturi va rog. Deci eu am stat cu un baiat 3 ani si n-eam despartit din mai multe motive si am stat fara sa am pe cineva vreo 5 luni aveam nevoie de un timp singura si la un moment dat am cunoscut un baiat care vreo 2a saptamani ma tot invitat sa iesim la un suc(precizez ca are 27 de ani si eu am 19 si el are o relatie cu o fata de vreo 6 ani si ea e plecata in strainatate) si intr-un sfarsit am decis sa ies cu el si i-am spun ca vreau sa fie si sa ramana doar o iesire la un suc si a spus ca e ok, si am iesit. Inainte sa plec acasa s-a apropiat si m-a sarutat si eu i-am raspuns la fel, si cand am ajuns acasa parca imi parea rau dar si bine chiar ma atragea dar stiam ca nu e bine sa fie ceva intre noi. Dupa asta am mai iesit de 2a ori si a treia oara am fost la el acasa si a inceput sa ma sarute peste tot si aveam o senzatie atat de placuta incat si m-am putut abtine si stiti ce a urmat, si am continuat asa si pe ascuns timp de 2a luni si ceva si faza e ca am fost de comun acord sa nu ajungem la sentimente dar eu am inceput sa ma indragostesc de el si sai simt lipsa, si el imi spune ca nu are sentimente pentru mine dar mereu imi spune ca imi duce dorul si nu-i mai raspunde prietenei lui la telefon si ma suna toata ziua, peste cateva zile vine a lui acasa si nu stiu ce sa fac deja mi-e greu fara el ca nu ne-am mai intalnit ca nu am mai vrut ca sa imi fie mai usor cand vine a lui dar el tot vrea sa ne vedem si de acum incolo (si tot timpul imi face toate poftele si imi da sfaturi bune si imi cumpara de toate dar stiu ca nu e bine ce facem, dar m-am indragostit si nu stiu ce sa fac......va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Cypronge a răspuns:

Depinde doar de tine ce se va intampla, si indiferent de ce sfat iti ofer eu sau oricine altcineva tu tot o sa faci asa cum vrei tu. Acuma tu te afli intr-o situatie cam delicata si ma indoiesc ca o sa iesi bine.Cel mai probabil se va intampla 1 din 2 lucruri. 1 El te va lasa uitari si cel mai probabil va nega ca a fost vreodata cu tine, sau 2 se va desparti de actuala sa prietena si va sta cu tine un timp. Gandeste-te ca daca el a inselat-o pe prietena lui cu tine atuncea chiar daca ar fi sa se implice intr-o relatie cu tine nimic nu il va impiedica sa te insele si pe tine.Eu iti recomand sa reunuti la ideea de a fi cu el si cauta o alta persoana fara obligatie si care sa nu te foloseasca doar pentru sex.
Nu trebuie sa iti para rau pentru ce s-a intamplat sexul e ceva natural si foarte placut, dar nici sa nu te lasi folosita. Decizia e a ta.

3 răspunsuri:
| MrSoapte a răspuns:

Pana am ajuns la final, am uitat inceputul! Da, pe scurt...te-ai tavalit cu unu care e intr-o relatie! Atata vreme cat tu ai stiut de la inceput, situatia lui...nu cred ca ai dreptul sa te ridici cu vreo pretentie! Tu, acceptand combinatia asta de 3 luate cate 2, ti-ai facut o relatie just for sex! Ai 2 variante, ori renunti, ori te complaci!

Răspuns utilizator avertizat
| Coloryssy a răspuns:

Felu astia de baieti sunt peste tot ala e barbat insurat cauta aventuri pentru ca pasarica nu-i acasa si tu ai cazut in plasa lui
asa ca ferestete de felul asta de baieti ca nu ai sa faci nimic cu ei nici o data dc n-ai ramas cu baiatu cu care ai stat 3 ani
el poate chiar te iubeawinking