| Myku a întrebat:

Am si eu o mica problema. Maine iese baiatul de care imi place pentru prima data cu noi (grupul meu) afara. Lui am aflat ca ii place de cea mai buna prietena a mea... Cum sa ma comport cu el ca sa ma placa?
Funda.

8 răspunsuri:
| andreyrazvan1 a răspuns:

Comporta-te ca cea mai buna prietena a ta si incearca sa-i spui ca prietena nu-l place.Mie funda.

| MyhaXMaya a răspuns:

Http://www.mayra.ro/......un-barbat/
Poartă-te frumos cu acea persoana și dă-i de înțeles că înseamnă ceva pentru tine. Baga-te in seama si incearca sa aflii cat mai multe despre el apoi incearca sa vb cu el cat mai mult, numai asa poti macar sa ai o relatie de prietenie...
Dar cel mai important FI TU INSATI. Succes! :)

| irina20 a răspuns:

Acorda-i lui mai multa atentie decat celorlalti,stai aproape de el, fi vesela dar nu exagera, da-i impresia ca esti misterioasa. Vorbeste cu el, cand razi priveste-l. Cere-i nr de tel.
O sa-si dea seama, si poate se va razgandi.Bafta!

| neutrino a răspuns:

Si aici functioneaza principiul de baza al economiei de piata: cererea si oferta.

| Ghita_Ioana_Ruxandra_1990 a răspuns:

Trebuie sa ii acorzi mai multa atentie decat oricarui altcuiva. Baietii nu prea pricep cand o fata le face avansuri, dar nu e bine nici sa exagerezi. Daca o iei incetul cu incetul, poate se va razgandi. Good luck!

| TwistxD a răspuns:

Păi.încearcă să te dai bine pe lângă el, și să-l faci să nu prea stea pe lângă bbf a ta big grin. Sper că o să te ajute sfatul meu și mult noroc încontinuare happy.

| OlariuRox a răspuns:

Buna! daca inima lui se afla la alata fat nu ar trebuie sa te bagi tu, si tu ai fi afectata daca ar fi invers.cautati alt baiat draga mea. Daca chiar prietena ta nu simte nimci pentru el bagate in seama cu el, fi tu insuti, fai complimete, stai langa el, aprobai tot ce spune.

| NoNameexd a răspuns:

Nu trebuie să te comporți ca cea mai bună prietenă a ta.În primul rând : -Dacă îți este cea mai bună prietenă n-o să-i facă ochi dulci sau alte chestii. În al 2-lea rând, fi tu însăți și dacă tot ieșiți cu toții vorbește cu el apoi pe privat facebook/mess, și împrietenește-te cu el, cunoaște-l și așa o să te cunoască și el. Totul o să fie bine.Multă baftă!