| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o nelamurire legata de un tip matur; daca acesta cauta sa vorbeasca cu mine, ma priveste in ochi in timp ce vorbim, i se mai intampla cateodata (destul de rar) sa ma mangaie pe cap si pe gat, l-am surprins uitandu-se lung dupa mine dupa ce am plecat de la una din "intalnirile" noastre (ne intalnisem ca sa imi dea sa citesc o carte si sa povestim despre ceva filme), ma protejeaza dar de fiecare data cand incerc sa il ating, se retrage automat si ia distanta. Ma frustreaza chestia asta deoarece are exact aceeasi reactie si la "atingerile total intamplatoare" gen atingerea antebratului meu cu al lui. Iar ceea ce este si mai frustrant este ca are in jurul lui o gramada de "gasculite" atarnate de gatul lui la propriu, cu care nu are ce vorbi dar cu care se imbratiseaza si se poate pupa. Nu imi dau seama sincer daca ma place sau nu sau mai bine zis in ce fel ma place.
Am trecut amandoi de varsta adolescentei si avem ceva experienta de viata deci exclud ideea cum ca ar putea fi timid.
Pareri?

6 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Poate nu crede ca te-ar putea atrage, se vede mai in varsta si poate nu vrea sa isi complice viata cu o fata mai tanara ca el.
Sau poate il impiedica altceva, poate are deja o partenera.
Poate te admira si nu vrea sa faca ceva sa strice momentele dintre voi.
Cauze pot fi cu duiumul. Incearca sa fii putin mai insistenta...nu sa te duci sa sari pe el. Subtil asa, o privire mai lunga, o atingere mai insistenta putin ...vezi ce reactie are.

| Demonull a răspuns:

Tam tam tam. tipul în vârstă şi jocurile de priviri.
Păiiii. există mai multe variante.ori se joacă cu tine ca să pară mai atrăgător şi să obţină repede ceea ce vrea... că timid nu prea pare din moment ce pupă şi ia în braţe n persoane de sex feminin.nu?
ori te place, şi nu ştie cum să reacţioneze.totuşi în ambele situaţii te cam vânează.nu insista, nu-i ma da atenţie şi aşteaptă să te caute dumnealui.
ce vârstă are? şi ce vârstă ai tu?

| jamal000 a răspuns:

Cam ciudat faptul ca are momente in care se retrage, dar daca iti place atat de mult iesiti undeva in doi, spune-i asta pe facebook ca vreti sa iesiti in doi ca e mai simplu si vezi ce se va intampa. Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Aliona00 a răspuns:

Vrea ceva mai serios