| RalucaElena0 a întrebat:

Buna TPU.Am si eu o nelamurire, maine trebuie sa-mi vina ciclul dar nu am mai avut dureri de sani ca alte dati si ieri am avut o scurgere galbuie-rosiatica.Ce sa fie?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Apariţia/manifestarea diverselor simptome premenstruale este "opţională" şi aspectul/durata acestora se mai poate schimba ( uneori ).

Totuşi, din moment ce ai avut o "scurgere galbuie-rosiatica", cel mai probabil, acesta este începutul menstrei happy

Toate cele bune.

| RalucaElena0 explică (pentru bursuc001):

Asta cred ca este. mi-a intarziat o zi, trebuia sa-mi vina ieri dar am un ciclu neregulat si scurgerea s-a facut mai maro, sper sa apara si menstra.

| bursuc001 a răspuns (pentru RalucaElena0):

Mda, asta şi este happy
Oricum, o întârziere de 3-7 zile ( din diverse motive ) este acceptabilă şi nu reprezintă nici o problemă.

O zi frumoasă.

5 răspunsuri:
| XxBlueRosexX a răspuns:

Poate ai o derglare hormonala iar scurgerea sunt semnele ca iti vine...stai linistita.

| corbulalbrosu a răspuns:

O dereglare hormonala inerenta varstei tale de adolescenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, daca nu ai întreținut relații sexuale, o eventuala sarcina nu are cum sa fie.
Gândește te ce ai făcut in ultima perioada, ai stat pe rece, ai ieșit mai dezbrăcata afara.
Poate fi o dereglare hormonala.
Insa, de acea scurgere galbuie-rosiatica nu stiu ce sa îți zic.
De obicei in prima zi când îți zic menstruatia, îți curge o mica pata roșie si apoi sângele propriu zis.
Daca ai dubii in ceea ce ti se întâmpla, iar menstruația îți va întârzia cel puțin 7-14 zile, vorbește cu mama ta, mergi la un ginecolog.
Bafta happy