| InuYasha14 a întrebat:

BUNA TPU^^ am si eu o noua problema ...eu am pierdut multi baieti pentru ca nu am avut curaj sa ma sarut cu ei. credeti ca ar trebui sa o fac?
Ce simt la primul sarut?

Răspuns Câştigător
| AnnaS98 a răspuns:

Si eu am o problema cu timiditatea dar incerc sa o depasesc. si eu am pierdut multe din cauza asta si mi-am zis ca n'o sa'mi mai las sa'mi scape nimic! fii pe faza tot timpul. primul sarut nu se uita niciodata, iti spun. daca ai la tine guna de mestecat si nu te'ai dat cu gloss sau ceva atunci o sa fie perfectwinking. bafta! funda?

12 răspunsuri:
| EVOLUTION_5448 a răspuns:

La primul sarut simti placere daca e persoana potrivita si nu te stresezi atata cu: cum o sa fie? daca nu fac bine? etc.
Ideea e ca daca nu ai avut cuaj sa o faci atunci inseamna ca inca nu e timpul si ca trebuie sa ai rabdare. happy

Răspuns utilizator avertizat
| ynna93 a răspuns:

Pai stai linistita cand o sa simti ca vrei sa-l saruti atunci inseamna ca iti place cu adevarat.

| OnlyGirl a răspuns:

Pentru baieti un sarut conteaza foarte mult, nu ar trebui sa-ti fie frica chiar daca esti incepatoare, totul vine de la sine. daca chiar iti place de acel baiat ar trebui sa-l saruti atunci cand se simte si cand vrea si el asta.cat despre ce simti...e ceva aparte, incearca si vei vedeawinking

| Uilula a răspuns:

La primul sarut simti ca te atinge ceva foarte moale si foarte delicat pe buze iar cand iti deschizi ochii realizezi ca abia atunci te-ai sarutat! Funda? Succes la primul sarut eu iti tin pumnii!

| Radu_5166 a răspuns:

Cati ani ai?smug

| SyMy24 a răspuns:

Numai tu vei sti cand va veni momentul potrivitwinking. Important este sa simti ca vrei sa il saruti niu sa o faci doar pentru a nu-l pierde.

Daca nu esti pregatita nu te forta!winking

| Liv_5269 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa vina spuntan primul sarut cu peroana pe care o placi.si in privinta a ce simti.pai simti ca iti bate ff tare inima.♥ sper ca te-am ajutatwave

| alexaaa_2760 a răspuns:

Da ar fi trebuit nu aveai nimic de pierdut...un sarut nimic mai mult...gandeste`te bine probabil ai pierdut baieti care ai fi putut sta o perioada indelungata de timpbig grin

| tatyingeras a răspuns:

Sigur ca ar trebui sa o faci.dar sa fii atenta o faci doar cu cine iti place tie si daca crezi ca merita, daca primul sarut e cu o persoana care iti place te simnti in al-9 cer simnti o mie de fluturasi prin stomac si ai impresia ca zbori e foarte placut

| DiamondBbe a răspuns:

Poi, in primul rand trebuie sa vrei sa sarutzi acea persoana. Daca tu vrei, si simti ca merita, nu ai de ce sa te temi big grin. Ah, si nu pot sa iti spun ce simti... simti, ceva foarte frumos happy.

| lacramioara_6079 a răspuns:

Pfff. day dreaming primul sarut. unul din cele mai emotionante momente din adolescenta pentru mine cel putinhee hee nu e nimic complicat.totul vine de la sine nu e vreo regula a sarutului si nu trebuie sa iti fie frica. si eu eram foarte tematoare inainte de primul sarut.mai ales sa respectivul stia ca e primul... si dupa sarut mi-a zis : "parca ziceai ca nu sti" dupa care a mai urmat unul day dreaming :X frumoase vremuri.big grin