| littlegirrll a întrebat:

am si eu o problema.Am 18 ani, de 8 luni ma intilnesc cu un baiat mai mare cu doi ani.Ne iubim, dar nu putem fi impreuna.Si dupa spusele lui e din cauza mea.Sunt asa de multe lucruri, nu stiu cu ce sa incep, dar am nevoie urgent de sfat.Problema e ca,eu nu pot vorbi cu prietenii lui chiar daca vorbesc despre el, intreb unde-i cind se intimpla ceva, pentru ca imi fac griji asta il raneste dupa cum spune.Eu nu pot vorbi cu nici un baiat pe retelele de socializare iar el raspunde la fete dupa cum spune din amabilitate, chiar odata am vazut din greseala pe skype, a vb cu o fata prin web pe care nici nu o cunostea si s-a indreptatit prin faptul ca ea a sunat el pur si simplu a raspuns.Ne-am despartit de multe ori si mereu ne impacam.Acuma nici nu stiu suntem impreuna sau nu,pentru ca oricum iesim impreuna cu prietenii luia, ma numeste ca prietena lui, facem sex.Si totul e bine,dar spune la un moment dat nu sunt alt tau, suntem liberii ambii.Dar sa fac cumva ceva ma omoara, in sensul ca nu am dreptul cu nici un baiat nimic sa fac.Chear daca a renuntat la mine.Sau oricum imi zice,ce prostuta esti,eu tare tare te iubesc.Dar am observat ca atunci cind el imi zice ca totul s-a terminat iar eu nu raspund nimic la asta,chiar o ora tin minte trece ma suna imi zicea noi nu ne impacam dar eu nu vreau sa te pierd,nici eu nu vreau sa ne despartim.Iar ultima oara mi-a zis nu ma mai deranja si asa si am facut, si tot in acea seara el m-a sunat dupa antrenamente sa se laude de progrese, sa imi ceara sfaturi.Noi am trecut prin foarte multe impreuna.Stiu ca ma iubeste, dar nu stiu ce sa fac.El este si zodia fecioara, si vrea fata ideala.Dar eu nu sunt.Imi zice catrebuie sa ma schimb si atunci ne vom impaca.Eu m-am gindit ca pot folosi cumva faptul ca atunci cind simte ca ma pierde el ma suna imi scrie.Nu pot explica tot, sunt foarte multe lucruri dati-mi cineva un sfat va rog

8 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Eu cred ca mai mult se distreaza, esti un fel de aventura pentru care, poate, a pus unpic de suflet dar totusi el face cv ca sa se distanteze sufleteste, gen, se protejeaza de dragoste.
Cred ca ar trebui sa mai pui in balanta unpic unele lucruri, sa gandesti la rece (da, stiu, e greu) si eventual sa discuti cu el si sal intrebi ce vrea sa schimbi la tine, daca lucrurile cerute e el ti se par ok, pai fa-o! dar daca tu consideri ca se merita!

| littlegirrll explică (pentru Jony123):

El spune ca sunt prea geloasa capricioasa, ca cer multe.NU STIU.Eu il iubesc foarte mult nu stiu ce sa fac, sincer.El ma iubeste eu stiu.Nu inteleg e in mine problema sau in el.Sau poate nu ne potrivim Dar prin multe am trecut impreuna si a facut multe pentru mine.Sunt foarte confuza, foarte foarte

| neutrino a răspuns:

Atunci cand esti intr-o relatie nu inseamna ca esti la stapan. Poti face sex cu cineva si sa fii si independenta.

| Danysan a răspuns:

Tu il iubesti dar el cred ca nu stie ce vrea.Fi atenta sa nu fi pentru el doar un obiect de sex si atat.Eu iti spun ca ai si tu un rol naspa in comportamentul lui pentru ca nu te faci inteleasa -fa-l sa bage la capsor ca nu mai poate sa continue asa.Clar! Oricum ideea e sa iei atitudine-Cel mai Bine!

| Hieer a răspuns:

Uite, el poate se foloseste de tine..doar pentru sex thinking sau chestiile astea. Intr-on relatie, nu-i corect doar ca unul sa aiba... voie la ceva, si celalalalt nu. Asa cum esti si tu, el vorbeste cu fete, baieti.iar tu nu ai voie. De ce? Ar trebuii sa te impuii si tu, si sa-i spus ca faci ceea ce vrei.thinking

Sper ca te-am ajutat!

| fotbalistata a răspuns:

Sa zicem ca ceva ceva am inteles..eu zic sa ii propui ori aveti o relatie oficiala ori nu mai aveti nimic.se pare ca si tu esti destul de naiva, si l ai lasat sa iti calce in intimitate destul de mult.hellooo trezirea nu esti proprietatea nimanui, sunt multi baieti pe planeta asta ce bat pariu ca te'ar respecta.

| littlegirrll explică (pentru fotbalistata):

Pai ce as putea face sa inteleg ce simte le pentru mine? si sa il fac si pe el sa inteleaga?

| fotbalistata a răspuns (pentru littlegirrll):

Pai eu as spune sa nu ii mai cedezi asa repede, sa il eviti un timp sa vezi daca sufera dupa tine si te cauta chiar daca il respingi.doar atunci vei intelege daca ai fost o iubire pentru el sau o aventura.o relatie se bazeaza pe incredere, comunicare si in primul rand RESPECT.nu trebuie sa te umilesti ca femeie in fata lui ori de cate ori vrea el.parerea mea e ca iti stie punctul slab, stie ca ori de cate ori te raneste tu te intorci la el si ii esti fidela.impune putin, sa vada ca nu e chiar asa cum crede el, intr o relatie amandoi sunt liberi sa se exprime si sa aiba amici.