| Aliona_Ursachi_1999 a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema am facut dragoste cu 10 zile in urma cu prietenul meu am facut-o in baie el a ejaculat in apa (mentionez ca apa era calduta) am continuat sa stam in apa inca vri-o 20 minute tin sa mentionezi ca ciclul mi s-a terminat inainte cu 10 zile 'noi am facut-o pe 25 iar ciclu mi s-a terminat pe 15' care sunt sansele sa fi ramas insarcinata? ajutati-ma va rog frumos

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Oare de cate ori va fi nevoie sa vi se repete ca nu are absolut nicio valoare, relevanta informatia prin care se "precizeaza" ca actiunea cu tenta sexuala s-a petrecut dupa un anumit numar de zile de la terminarea menstruatiei. Pentru a se putea da un raspuns cert si cat mai corect, trebuie PRECIZATA ziua EXACTA a ciclului menstrual care incepe din prima zi de menstruatie. Menstruatia se poate manifesta pe parcursul a 2-3 zile dar si de 7-8 zile astfel ca este imposibil de a se aprecia/stabili in mod corect momentul in care s-a produs respectiva activitate cu conotatie sexuala. Insa indiferent in ce moment al ciclului tau menstrual a avut loc acea baie, spermatozoizii ajunsi in apa n-au avut nicio sansa de supravietuire deci posibilitatea de a se forma o sarcina printo astfel de "metoda" este de domeniul fantasticului a miracolului sau altfel spus egala cu 0 (zero). Bineinteles cu conditia ca el sa-si fi scos penisul din vagin la timp. Multa sanatate.

| Aliona_Ursachi_1999 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult, sper sa fie bine sad

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Aliona_Ursachi_1999):

Sunt convins ca nu ar trebui sa ai motive de ingrijorare.