| alllexaaaaa a întrebat:

Buna TPU sad! am si eu o problema cu prietenul meu... azi m-am certat cu el.sa spunem ca e prima cearta. nu sunt obisnuita cu asa ceva. cum as putea sa-l imbunez? sa vorbeasca cu mine mai mult? sa numai fie suparat :\ nu suport sa il vad asa.imi vorbeste mai tot timpul in sictir desi constientizeaza ca aman2 am fost de vina! da funda desigur love struck

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

Hai sa-ti zic ce sfat am primit si eu.
Povestea este despre un fost de-al meu. Ma certasem cu el si eram foarte suparata si cunoscusem cu jumatate de an in urma un baiat cu care vorbeam despre orice [el e din alt oras, dar vorbeam pe mess]. Si m-a intrebat ce am si i-am povestit, iar el mi-a spus asa: "Nu fi suparata din cauza asta. Toti care sunt intr-o relatie se cearta! Faptul ca v-ati certat v-a facut relatia asta o relatie normala". Si tin sa mentionezi ca el dadea sfaturi foarte bune, chiar daca era el mai ciudat, oricum ne intelegem foarte bine si acum. Cel mai bine e sa-l intrebi ce mai face si sa fi tu draguta si sa te dai pe langa el, asa o sa-l imbunezi.

2 răspunsuri:
| KaTtY a răspuns:

Daca e prima cearta o sa mai fie...
nu o sa fie singura
asta depinde de voi
dar intr-o relatie e normal sa te mai certi
si impacarea e mai frumoasa
lasa-l 1-2 zile sa se linisteasca si dupa suna-l
o sa uite ca v-ati certat si o sa-ti vorbeasca mai frumos
sper ca te-am ajutat
si sa va impacati repede
si sa uitati ce a fost

| ccoral a răspuns:

Ar trebui sa mailasi de la tine si sa nu ii raspunzi de fiecarte data cand te supara cu aceeasi moneda funda?