| roxiii_6949 a întrebat:

am si eu o problema cu prietenul meu care sunt cu el de 2 ani impreuna si doar acum 6 luni am aflat ca fumeaza marihuanasadnu stiu ce sa fac.am vorbit cu el si i-am spus sa se lese, i-am spus ca am sa il pararasesc si mi-a spus ca tot nu sa lasa de iarbasad. ce pot sa fac? dati-mi si mie un sfat ceva, va rog

Răspuns Câştigător
| stf a răspuns:

Pai hai sa o luam logic ok? Iai spus sa se lese de fumat iarba daca nu tu il parasesti l-ai pus la mijloc adica sa aleaga intre tine si iarba deci el o ales iarba iar tu trebuie sa il lesi naibi gandeste-te ca esti tanara si poti sa gasesti ink ogramada de baieti deo mie de ori mai bun ca el tongue bafta

13 răspunsuri:
| YoungAndWild a răspuns:

Lasal,cit nu este tirziu

| dadonexus a răspuns:

Lasa-l urgent sau o sa ai si tu probleme in timp o sa te convinga si pe tine o sa inceapa problemele gen bataie si alte din astea stii prea bine unde duc drogurile.

| Adelinushka a răspuns:

Nu o sai faci nimic decit doar sal parasesti caci pentru el a devenit mai buna iarba decit tu...Scuze daca team suparat dar asta este pentru el mai principal.

| FucktheSystem a răspuns:

Să-l lași în pace, la urma urmei nu-i treaba ta ce fumează el...Cât timp n-a vrut să-ți asculte sfatul înseamnă că nu vrea să se lase și insistențele tale o să-l enerveze.

| DeliciousMe a răspuns:

Stiu ca iti este greu sa il lasi dar incearca sa o faci si ii zici ca nu te mai impaci cu el decat daca se lasa si gata. nu are rost sa iubesti si el sa fie in lumea lui poate ai o problema si vrei un sfat de la el si el poate atunci o sa aiba creierii prajitzi crede-ma am trecut prin aceeasi situatie si no sa te asculte

| Laura a răspuns:

Nu înțeleg ce te bagi. Văd că ție nu îți pasă dacă ești sau nu cu el, vrei doar să se lase. Țigările sunt de n ori mai periculoase decât marijuana. Oricum, e viața lui, nu e a ta, nu e obligat să facă ce îi zici.

| mikkaella a răspuns:

Lasa-l ca pe urma o sa te apuci si tu... o sa te influenteze iti zic euhee hee

Răspuns utilizator avertizat
| 16081978 a răspuns:

Auzi? mai stii reclama de la pateu Bucegi? Te mai asteapta inca 5 Baieti dupa colt care te vreawinking

| TeddyXd a răspuns:

Bai de cat sa fumeze tigari mai bine maria oh go on. Lasa-l in pace, nu iti place ideea il parasesti si gata.

| PrecioussGirl a răspuns:

De la marihuana trece la altele si uite asa o sa ajunga un drogat.winking
eu zic sa te desparti de el. pentru ca daca o sa o tina in continuare asa o ajunga rau baiatu. isi distruge viata oh go on
de ce sa tio distrugi si tu pe a ta din cauza lui?
o sa gasesti altu muult mai bun ca el crede-ma. :*

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îți ratezi viitorul lângă el!
Pa, pa.

| chokingvictim a răspuns:

E cum ai afla ca bea alcool.