| star123 a întrebat:

Am si eu o problema cu un baiat. El este mai mic decat mine la scoala dar avem aceeasi varsta happy eu il plac foarte mult, el stie asta. mereu cand trec pe langa el ne uitam unul la altul( precizez ca asa m-am indragostit de el, atunci cand m-a privit prima oara. de curand a fost o petrecere si un prieten de-al nostru comun i-a spus ca eu vreau sa fiu cu el si el a zis ca si el vrea dar este prea timid. intr-adevar este timid. ce ar trebui sa fac? FUNDAAA!

2 răspunsuri:
| SakonSIUkon a răspuns:

Inseamna ca si tu esti timida, dar ma rog dragoste la prima vedere inseamna aspect bun dar nu conteaza daca il vrei intreaba-l e evident ca si el te place.

| Lavyyyy a răspuns:

Sunteti timizi amandoi se vede, daca stii din sursa sigura ca el chiar te place, invita-l la un suc sau la o cafea si vb despre interesele voastre, ce aveti in comun etc. si dupa treci la intrebari mai serioase, incearca sa il abordezi direct, il intrebi daca te place si vezi ce iti raspunde daca iti zice da ai unda verde ca ii poti destainui si tu sentimentele.Succes,sper ca te-am ajutat.