| maadaaa a întrebat:

am si eu o problema? Cum sa-l fac sa se gandeasca si el la mine? de la o vreme incoace( de 1 saptamana) ma tot gandesc la un coleg, nu stiu de ce, cu toate ca am prieten ( de mai mult timp) imi zboara gandu' la el! de ce oare? sunt de cativa ani buni in clasa cu el si pana acum nu m-am gandit la el! cand nu e in clasa parca ii simt absenta! cum sa-l fac sa se gandeasca si el la mine? ps: in pauze mai vine la mine si zice sa-l pup, eu nu vreau dar ma pupa el)

mersi

1 răspuns:
| simf a răspuns:

Eu cred ca si el se gandeste la tine...
gandeste-te bine daca vrei ca acest coleg sa-ti fie prieten. daca da (ceea ce nu va fi sigur, iti asumi insa riscul), rupe relatia cu actualul tau prieten (frumos, fara cearta, spunandu-i ca tu esti de vina, nu el, fara sa-l ranesti), apoi acorda-i atentie speciala colegului, zambeste-i, cauta-i apropierea. si vezi ce va urma.