| sorana_7168 a întrebat:

Buna TPU:*! am si eu o problema:d :
ma plac 3 baieti.
2 se tin dupa mine si nu stiu cum sa le zic ca nu`i plk
iar al 3-lea il iubesc[; x] dar nu a vn momentul sa fim impreuna

intrebare e : cum sa-i fac pe cei 2 sa nu ma mai plk?
ps: am incercat sa le arat ca plk un alt baiat
le-am zis in fata :" lasa`ma in pace!"
m`am dat pe langa baieti.

PUR SI SIMPLU SUNT DISPERATA!

[funda:*]
Help me puppy dog eyes!

Răspuns Câştigător
| Charlote224 a răspuns:

Păi vezi de asta vorbeam vei avea de suferit cu băiatul de care îți place. Dă-le cu ceva în cap celor doi ca să te lase -glumeam-
Spune-i băiatului de care îți place ceva de gen „dă-mi și mie sfaturi cum să scap de ăia doi, deoarece eu nu îi iubesc... mie îmi place de altcineva."
Și aici vezi dacă are interes să vadă de cine îți place. În felul ăsta îi poți spune și poți vedea și cum să scapi de băieții ăia doi thinking
Nu mai știu altceva
Mult noroc sincer.

4 răspunsuri:
| Yoanna_4969 a răspuns:

Nu fi asa dura cu ei!happy Pana la urma nimeni nu poate comanda inimii sa iubeasca sau nu. Poti sa le spui calma ca iti place de altcineva, si momentan nu vrei o relatie cu ei. Daca le spui "Lasa`ma in pace!" nu vor intelege, pentru ca asa sunt ei. O sa creada ca vrei sa te lase pe moment in pace, dar nu de tot. Succes!

| ImHereForYou a răspuns:

Treb sa te folosest de unul dintre cei doi pentru a-l face gelog pe cel pe care-l placi...in ce sens sa te folosesti? pai e logic ca trebuie sa stai cu unul dintre cei doi pana il faci gelos pe iubitul tau sh vede ce pierde daca nu stai cu el...
eu asa cred... tu faci ce vrei.
.PwP

| Charlote224 a răspuns:

Mda știu cum e. Însă spune-le direct „nu te iubesc, fă pași" sau ceva de genul. Dacă ei se țin după tine în continuare vei distruge orice șană pentru a fi cu băiatul pe care îl iubești cu adevărat. Este serioasă treaba și nu o neglija. Trebuie să vorbești direct cu cei doi.
Iar cu băiatul de care îți place... fi tu însăți și totul vine de la sine ^^
Mult noroc.

| sorana_7168 explică:

Anya am incercat in toate modurile sa le zic :
"te rog frumos lasa`ma in pace"
"am pr... lasa-ma "
"uite... eu nu te plk am pr"
" du-te dq si lasa`ma o data in pace"
nu mai stiu ce sa le mai zc si... baiatul de care imi place tot vede ca aia sa tin dupa mine si a inceput sa ma cam evite:-