| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema. De 2 luni nu mi a venit menstruatia P.S.am 13 ani. Mama vrea sa ma duca la doctor sa imi faca analize. La analize poate iasa si alte detalii cum ar fi ca ma masturbez?

13 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Te duce degeaba la medic, presupun ca abia ti-a venit menstra... in primul an menstra poate sa intarzie si pana la 6 luni, e ceva firesc, daca doresti poti bea ceai de cretisoara si o sa-ti mai reglezi menstra.

| LeontinAndrei a răspuns:

Faptul ca te masturbezi nu iese la analize, insa ma indoiesc ca mama ta nu stie deja chestia asta. Toti parintii au un semn de indoiala in privinta asta.

Oricum, stai linistita ca nu ai sa patesti nimic.
Be smart and take care.winking

| pinkystyleツ a răspuns:

Nu stai linistita, probabil e o simpla dereglare :*

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Lăsati mă fata in pace, e treaba ei ce face si de cîte ori face, cine v-a dat dreptul să judecati? Doar unul singur e judecător, Dumnezeu, nu noi, niste oameni păcătoși și imperfecti.

| mimiwewem a răspuns:

Nu,nu o să iasă nimic. Stai liniștit/ă.

| Fatamuntilor a răspuns:

NU,draga stai linistita! Asemenea,, chestii '' NU ies la analize.Ai grija sa NU exalgerezi!
Ma bucur ca exista copii care comunica cu mamele lor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 13 ani? daca ai clitorisul rosu, isi vor da seama. daca ai himenul rupt, te vor intreba de unde si va trebui sa le explici. daca ai pus-o si o dai pe dupa cires cu noi, vom afla fiindca la o luna, dooouuua se va umfla burtica si mai tarziu va incepe sa miste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Stai linistita ca nu iese nimic.
E foarte bine ca mama ta te duce la medic, se ingrijeste de tine.
Ciclul menstrual se poate regla cu ceai de cretisoara, iti recomand sa incerci.
Il gasesti la Plafar.
Te pup!

| OlariuRox a răspuns:

Ai avut contacte sexuala la 13 ani? Te masturbezi la varsta asta? doamne
La analizele de sange nu iese ca te masturbezi, dar ai grija ce faci cu degetelul ala, risti sa-ti rupi ata daca nu ai facut-o deja.

| elComandantee a răspuns (pentru OlariuRox):

Hahaha.
Te oftici că tu la 13 ani nu puteai să te masturbezi că zicea lumea că eşti curvă?

| BonneLess a răspuns (pentru OlariuRox):

Ce ata fato? Asta a fost o gluma?

| Elsker a răspuns:

Nu

| XxAndreea a răspuns:

Heeii.

Stai calma..nu ai nimic.o simpla dereglare..am patit si eu..nu mi-a venit 3 luni.Ti se intampla asa deoarece e la inceput si foloseste ceai de cretisoara.:* Si nu, nu se poate vedea daca te'ai masturbat sau nu:**!