| AdrianBV98JAK a întrebat:

Am și eu o problema:
De ceva timp tot incerc să imi gasesc o prietena dar nu reusesc. Cred ca e din cauza ca sunt cam timid sau ca am barbă. Cineva din familie tot imi spune poate în gluma sau nu, zice ca am frica de fete, femei. De obicei am asa o presimtire ca daca m-as apropia de o fata si as incerca sa comunic cu ea NU AS AVEA NICI O SANSA.
Cat despre mine:
Mă numesc Adrian
Am in jur la 1.75    60/65kg,  blond, par scurt, cu barba...
Sunt un tip romantic.
LOCUIESC IN BRAȘOV.

Mentionez ca peste 2 luni fac 21 de ani si eu inca nu am avut nici o relatie de durata, din cauza asta SUNT VIRGIN.
Dați-mi ceva:sfaturi, pareri, idei, orice.

Aștept in special părerile fetelor, ce șanse aș avea sau ce trebuie să fac, ce schimbări sa fac?
Ce să le zic, cum incep o conversație...
#Sper să mă înțeleagă cineva, numai bine.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iubi pe oricine. Da jos barba, ce naiba. Poti de exemplu sa te oferi sa ajuti o fata daca vezi ca are ceva de carat. Crede in tine, nu e greu. Greu e SA gasesti o fata cu care sa te potrivesti.

Răspuns utilizator avertizat
12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cunosc brasovul, succesul la femei in oras e prin dezvoltarea masei musculare mai mare, muschi si apoi in Facebook cand incepi sa trimiti cereri de prietenie iti vor raspunde la mesaje mai mult te vor cauta insistand sa iesiti afara sa va cunoasteti, te vor aborda. Am facut un experiment cu cateva poze al unui var care mergea des la sala si baga la proteine in el de-i sarea capacele, au cazut cateva bandite in capcana si calare pe mine, a urcat rata vizualizarilor in profil, interesul de cereri in prietenie (badoo desigur). Discutii, apoi le dadeam teapa cu intalnitu sau le ziceam ca stau in alt oras depinde cum ma prindea de umor. Muschi, proteine, sala si ai tot ce vrei, un fizic atletic nu le atrage deloc te vor evita si cei mai rau ca nu te baga in seama daca incerci sa le abordezi.

| Plato a răspuns (pentru mgtow):

Fiecare oras are cerintele lui, sau cum? laughing

| mgtow a răspuns (pentru Plato):

L.am mirosit bine. Femeile ca de obicei asteapta atentie de la ei ceea ce pare aberant, asteapta cateluşii sa mearga la mancare mai pe scurt.

| RAY a răspuns:

Tu practic cauti un obiect sexual cu care sa scapi de desvirginare = romantic asa e

| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu-ti dai barba jos, macar sa faci o proba, sa vezi daca ai sanse mai mari la agatat?
Esti cam micut de statura... si mai ai si barba, poate de aceea esti ocolit.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să încerci să fii mai relaxat, nu forța lucrurile.
O să vezi că o să întâlnești pe cineva când nu te aștepți.

| Hammurabi a răspuns:

După cum văd eu, tu ai vrea să câștigi la loto dar fără să joci.
De câte ori ai fost respins încercând să intrii în vorbă cu o fată?
Să știi că ai la dispoziție un număr nelimitat de încercări.
Și un număr nelimitat de fete (nu chiar nelimitat dar raportat la încercările tale de a cunoaște pe cineva, chiar e nelimitat laughing )
Deci ce te face să te simți timid?
Dacă o să fi respins de 57 de ori iar a 58 o să fie cea care se va îndrăgosti de tine, care e problema?

| Plato a răspuns:

In primul rand, nu, nu ai nicio problema.
Eu cred ca ar trebui sa incetezi sa cauti "o prietena" si sa incepi sa-ti cauti sufletul pereche.

In orice caz, vad ca esti foarte superficial, iar in conditiile astea doar cineva la fel de superficial ca tine poate fi incantat.

Daca simți sa ai barba, pastrezi barba, nu te modelezi dupa altcineva. Trebuie sa fii 100% tu.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La varsta ta n-ar trebui sa te lasi influentat de familia ta. Sau de vorbele nimanui astfel incât sa le crezi despre tine.
Câta vreme scrii cu literee mari *nu o sa am nici o sansa* chiar nu o sa ai nici una, tipele sunt fiinte emotionale Dacã tu crezi in tine, iti cresc sansele sa mearga bine daca nu, o sa mearga prost orice ai face.
"Virginitatea" e doar o scuza. Esti doar un papa lapte pentru ca ai asemenea frici. Majoritatea si-au despait frica de fete de la 7 ani. Si tu incã o mai ai la 21? laughing

Răspuns utilizator avertizat