| Larisa_3441 a întrebat:

Am si eu o problema destul de mare deoarece ma efecteaza mereu.De ceva am un prieten(iubit) care el spune ca eu sunt prima dragoste a lui si daca de cumva gresesc cu ceva parca o ia razna,dar nu gresesc asa cu orice,el are obiceiul prost sa ma testeze pe mine cu glume si eu nu aveam de unde sa stiu daca erau glume sau nu si el spune mereu ca de ce nu il cred, ca sa invat sa il cred,insa a fost la un moment dat o "gluma" care de fapt nu era el imi spunea mie ca eu am pe altcineva(nu ca nu ar fi facut si asta inainte) si insista si zicea sa raman cu iubitii mei ca el e fericit pentru mine si l-am intrebat daca a fost o gluma si a zis ca nu,am spus eu asta cumva?(este destul de dificil sa vb alta limba deoarece el locuieste in Anglia(mama lui este romanca si eu incerc sa inteleg dar nu este ca si cum as vb aceeasi limba).Eu inainte sa se intample asta am facut un gest care nu trebuia sa il fac(nu conteaza ce,dar oricum nu l-am inselat sau cv de genul) si eu ii spuneam incontinuu ca plang si in seara aia nu mai puteam,plangeam mult de tot,la un moment dat mi-a venit rau si imi era greata si in aceea dimineata la fel,si eu ca sa nu ma mai simt rau mi-a zis ca a fost o gluma,si eu l-am intrebat pana la urma de ce a facut asta,si a zis ca de fapt nu era o gluma,doar ca sa ma simt eu mai bine,si eu am incepu iar sa plang,sunt o fire foarte sensibila si el ma intreaba din nou,dar chiar ai plans(really?)si asta chiar m-a enervat).
Sincera sa fiu nu stiu de ce v-am povestit asta dar doar ca sa stii despre ce e vorba,aseara vb cu el pe facebook si ma intreba ca daca am prieteni baieti si i-am zis ca nu doar colegi,si el a zis ca are o gramada de fete prietene,dar doar atat, si azi ce m-a enervat cel mai tare l-am intrebat ce planuri are pentru azi, si mi-a zis ca se duce la o fata acasa(deci vreau sa va spun ca facusem o fata....cred ca nu as fi vrut sa ma vad atunci,si apoi a zis ca ea e ca o sora pentru mine,de fapt e sora mea(literar,vorbind,el are o sg sora mai mare) si m-a enervat la culme chestia asta si i-am zis ok si ca si eu ma duc la o fata acasa,si m-a intrebat fata/baiat si i-am zis fata(era prea evident sa ii zic baiat,dar o sa i-o fac si eu pe asta o data).
Aici e vorba ca sunt prea geloasa,nu stiu ce sa cred,ar mai putea fi o varianta,sa vada ce as fi putut sa spun insa eu i-am zis ok, dar el mereu imi spune dar de ce nu ma crezi ca vad ce ma iubesti tu, adica si el e destul de gelos.Nu stiu ce sa cred..macar imi pare bine ca mi-a zis ca se duce la o fata acasa, ca na doar ce se duce doar la ea acasa.Eu nu stiu daca minte sau nu in legatura cu mai multe lucruri deoarece eu stau in Romania, dar oricum voi ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| LiviuAlan a răspuns:

Deci locuieste in Anglia... V-ati vazut vreodata?

| Larisa_3441 explică:

Scuzati-ma ca am scris asa de mult!

| Larisa_3441 explică (pentru Larisa_3441):

De ceva timp*

| IMC90 a răspuns (pentru Larisa_3441):

N-am inteles nimic

| ayana13 a răspuns:

Fata cati ani ai?! nu de alta dar iti bate joc de tine cum vrea el.esti panarama lui mai pe scurt in mintea lui bonlava.lasa l! ca el sunt cu miile.

| lolylolypops a răspuns:

Ciudat! Vrei sinceritate? Vei avea! Nu-mi pasa ce simti sau crezi tu despre el! Nu-mi pasa nici daca te vei simti ranita! E mai bine sa vezi adevarul! E un prost, nu te iubeste, e clar ca nu esti prima lui iubire sau cel putin nu-ti arata asta! Da-l naibii si mie imi plac baietii cu umor dar el pare deja un prost, un fraier, un mitocan!

| dRaguTzuu a răspuns:

Daca este si el in Romania spune-i sa petreceti mai mult timp amandoi ca el tot spune ca se duce la aia si la aia normal ca te face geloasa! Iar daca este in Anglia spune-i sa nu mai fie asa un nesimtit sa-ti spuna ca se duce tot timpul la fete..ca eu sunt baiat si stiu ca el vrea doar sa vada doar ce spui tu! Si spune-i ca daca vrea sa mearga °RELATIA° spune-i ca trebuie sa aveti °INCREDERE° unul in celalalt! Daca nu nu are incredere in tine nu te °IUBESTE°! Crede-ma daca un baiat nu are incredere intr-o fata nu o iubeste! O relatie se bazeaza pe intelegere, respect si incredere! Intr-o relatie trebuie sa stii ca daca isi da viata pentru persoana iubita a meritat absolut totul! Sper ca te-am ajutat! Funda?